در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “کارگردان «آواتار» جنجال به پا کرد – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: جیمز کامرون در گفت‌وگویی فیلم «زن حیرت آور» را یک گام به عقب توصیف کرد و با اظهاراتش پیرامون این فیلم٬ جنجال به پا کرد.

به نوشته سینماپرس، صحبت از فیلمی است که بعد از اکران با اقبال گسترده و ستایش منتقدین و تماشاگران روبه‌رو شد و از همین اکنون اسم خود را تحت نام یکی از شانس‌های اسکار سال آتی مطرح کرده است.

«زن حیرت آور» به کارگردانی پتی جنکینز پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی است که شخصیت اصلی آن زن است، به علاوه از طرف دیگر این فیلم عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما که یک کارگردان زن آن را ساخته در دست دارد.

با اینحال همه این موارد دلیل نمی‌شود که جیمز کامرون، خالق پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما نظر مثبتی درمقایسه با آن داشته باشد. کامرون چندی قبل در گفت‌وگویی به فیلم «زن حیرت آور»‌ تاخته و آن را یک گام به عقب توصیف کرده است. ایشان تمام هیاهویی را که هالیوود پیرامون «زن حیرت آور» راه انداخته است، گمراه‌کننده دانست و گفت: «کاراکتر زن حیرت آور در فیلم همان کاراکتر مرد فیلم‌های ابرقهرمانی با حرکات و اعمالی شبیه به آن‌ها است.»

کامرون از آن دست کارگردان‌هایی است که شخصیت‌های زن در فیلم‌هایش نقش مهمی بر عهده دارند. برای نمونه می‌توان به شخصیت سارا کانر در فیلم «نابودگر»، نیتیری در «آواتار» و رز مشهور «تایتانیک» اشاره نمود.

کارگردان «نابودگر» پیشتر گفت: «نمی‌گویم فیلم را دوست ندارم با اینحال به نظر من فیلم یک گام به عقب است. سارا کانر در فیلم «نابودگر» ملکه زیبایی نبود. ایشان زنی توانا با مشکلات فراوان بود و با اینحال در جریان فیلم با نمایش شجاعت ناب احترام تماشاگران را برمی‌انگیخت. به دلیل آنکه نیمی از تماشاگران فیلم زنان بودند، می‌توان به ارزش و فایده شخصیت‌هایی چون ایشان پی‌ برد.»

شخصیت زن حیرت آور از لحظه شروع اکران فیلم علیرغم تمام ستایش‌ها، هدف انتقادات فراوانی بوده است که ظاهر و شخصیت ایشان را مورد نکوهش قرار داده‌اند.

پتی جنکینز کارگردان «زن حیرت آور» در جواب به انتقادات جیمز کامرون گفت: «ناتوانی جیمز کامرون در فهم زن حیرت آور و مکان ایشان نزد زنان قابل درک است. ایشان فیلمساز بزرگی است با اینحال زن نیست.»

امیدواریم خبر “کارگردان «آواتار» جنجال به پا کرد – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه