در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “طرح بعدی کارگردان «مهتاب»‌ معلوم شد – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

مهر: تولید کننده فیلم برنده جایزه اسکار امسال بالاخره می‌تواند یکی از آرزوهای فیلمسازی‌اش را برآورده کند و داستانی نوشته جیمز بالدوین را برای پرده بزرگ بسازد.

بری جنکینز برنامه ریزی شده است اقتباسی از رمان «اگر خیابان بیل می‌موفق شد صحبت کند» را برای کمپانی آناپورنا پیکچرز کارگردانی کند. از این حیث این اولین طرح سینمایی‌اش بعد از «مهتاب» خواهد بود که جایزه اسکار بهترین فیلم امسال را کسب کرد.

این یک طرح بزرگ دیگر برای آناپورنا خواهد بود که چندی قبل بعد از سال‌ها تامین سرمایه، وارد بازی توزیع فیلم شده است. فیلم «دیترویت» ساخته کاترین بیگلو که برنامه ریزی شده است روز چهارم آگوست اکران شود اولین فیلم تولید این استودیو است.

با اقتباس از رمان نوشته جیمز بالدوین، فیلم سینمایی «اگر خیابان بیل می‌موفق شد صحبت کند» هم جریان شخصیت تیش را تعریف می‌کند؛ زنی اهل هارلم که اخیرا نامزد کرده و همزمان با اینکه اولین فرزندش را باردار است، سعی دارد بی‌گناهی نامزدش را ثابت کند. داستانی است از عشق که از روش ماجرای یک زوج جوان، خانواده‌های‌شان و زندگی آن‌ها تعریف می شود و سعی دارد عدالت را از روش عشق، برای عشق و رویای آمریکایی برقرار کند.

گمانه زنی می شود مراحل تهیه فیلم از ماه اکتبر شروع شود.

جنکینز که زمان زیادی ست می‌خواهد این فیلم را بسازد، فیلمنامه آن را طی همان مسافرت تابستانی در سال ۲۰۱۳ نوشت که فیلمنامه «مهتاب» را هم نوشته بود. از آن موقع تا این لحظه، جنکینز با بنیاد بالدوین مشارکت می‌کرده است. گلوریا کارفا-اسمارت،‌ خواهر بالدوین، بیان می کند: خوشحالیم که این اقتباس به بری جنکینز واگذار شده است. بری یک فیلمساز بطور کلی هوشیار و با استعداد است که دارویش برای حزن و اندوه تا حدی روی ما تاثیر گذاشت که باید با ایشان کار می کردیم.

جنکینز بیان می کند: جیمز بالدوین مردی است که از لحظه خود جلو بود؛ بازجویی‌های ایشان از ضمیر خودآگاه آمریکایی تا امروز هم مرتبط باقی مانده‌اند. ترجمه کردن قدرت عشق شخصیت‌های تیش و فونی روی پرده بزرگ رویایی است که من مدت‌هاست در فکر دارم. در مشارکت با بنیاد بالدوین، هیجان‌زده‌ام که بالاخره می‌توانم این رویا را به حقیقت مبدل کنم.

جنکینز به علاوه از طرف دیگر مسئولیت نوشتن و کارگردانی یک درام یک‌ساعته پیرامون قطار زیرزمینی که هم اینک در آمازون در اختیار تولید را بر عهده دارد و آن را با اقتباس از کتاب پرفروش کولسون وایت‌هد با عنوان «قطار زیرزمینی» تولید می‌کند.

امیدواریم خبر “طرح بعدی کارگردان «مهتاب»‌ معلوم شد – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه