در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “پردرآمدترین زن بازیگر جهان کیست؟ – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: با اینحال استون که سال پیش برای بازی در «لالا لند» اسکار گرفت، پردرآمدترین بازیگر زن جهان است.

به نوشته سینماپرس،  با اینحال استون در فهرست فوربز از پردرآمدترین بازیگران زن سینمای جهان بالاتر از چهره‌های مشهوری چون جنیفر لارنس و جنیفر آنیستون قرار گرفت.

بازیگر ۲۸ ساله سینما در ۱۲ ماه قبلی بیش از ۲۶ میلیون دلار سود داشت که بخش عمده آن از بازی نقش میا در فیلم «لالا لند» به دست آمد. ایشان برای بازی در این نقش اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول را نیز از آن خود کرد. «لالا لند» در جهان بیش از ۴۴۵ میلیون دلار فروش داشت.

استون مدتی قبل در انتقاد به شکاف دستمزد میان زنان و مردان سخن گفته و مطرح کرده بود که عده ای از بازیگران مرد برای رسیدن به برابری با ایشان کمتر دستمزد گرفته‌اند.

در فهرست امسال فوربز بعد از استون اسم جنیفر آنیستون دیده می شود که با سود ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری در رده دوم ایستاده است. ایشان سال قبلی فیلم‌هایی چون «مهمانی کریسمس در اداره» و «پرنده‌های زرد» را بر پرده سینما داشت با اینحال بخش عمده درآمدش از راه تبلیغ برای کمپانی‌هایی چون هواپیمایی امارات حاصل شد.

سال قبلی عنوان پردرآمدترین بازیگر زن جهان در دست جنیفر لارنس بود. ایشان امسال در مکان سوم قرار دارد و در یکسال ۲۴ میلیون دلار کسب کرده است. لارنس سال قبلی فیلم‌های بزرگی چون «عطش مبارزه» را بر پرده سینما نداشت و بیشتر از راه بازی در طرح‌های کوچک‌تری چون فیلم ترسناک «مادر» به کارگردانی دارن آرنوفسکی سود داشت.

در سال ۲۰۱۵ بعد از هک سرورهای کمپانی سونی واضح شده بود که جنیفر لارنس در «کلاهبرداری آمریکایی» از بازیگران مرد فیلم کمتر دستمزد گرفته است.

چهارمین بازیگر زن پردرآمد سال قبلی ملیسا مک‌کارتی است و در مکان پنجم میلا کنیس ایستاده است.

جدید وارد فهرست بازیگران پردرآمد با اینحال استون ستاره فیلم «دیو و دلبر» است. فیلم «دیو و دلبر» با بازی با اینحال استون در جهان بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار فروش داشت.

شارلیز ترون، کیت بلانشت، جولیا رابرتس و ایمی آدامز دیگر زنان بازیگر پردرآمد فهرست فوربز هستند. در فهرست زنان بازیگر پردرآمد سه نفر با سود بالای ۲۰ میلیون دلار می باشد همزمان با اینکه سال قبلی چهار نفر از این فاصله قبلی بودند.

امیدواریم خبر “پردرآمدترین زن بازیگر جهان کیست؟ – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه