در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “پادرمیانی ۵ هنرمند برای حل اختلاف با اهالی رسانه – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

کمپین «توهین به اهالی رسانه ممنوع» تصمیم گرفته است پیشتر‌ راه بر لزوم رعایت شأن و احترام اهالی رسانه و نشریهها تاکید کند و فرصتی برای پیگیری حقوق همه اهالی رسانه باشد و با این وجود چه خوب است که اهالی رسانه هم با سعه صدر و پرهیز از حاشیه‌ها و هیجانات کاذب، تنها در جستجوی دریافت جواب‌های خود بالاخره احترام باشند.

خبرنگار ایسنا با این پیش فرض سر وقت عده‌ای از هنرمندان رفته است تا در گفت‌وگوهایی با این مردم، نظراتشان را پیرامون‌ی حاشیه‌های واپسین و در کل رابطه بین اهالی هنر و رسانه جویا شود.

هنرمند و اهالی رسانه به یکدیگر احتیاج دارند

مجید مظفری از هنرمندان پیشکسوت در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون با باور بر اینکه رسانه و هنر به یکدیگر وابسته هستند، گفت: هنرمندان و اهالی رسانه به یکدیگر احتیاج دارند و این تعامل باید شکل بگیرد. هر دو قشر نباید موضوع را جدی بگیرند و باید گذشت داشته باشند؛ با این وجود موضوع جدی است با اینحال برخی مسائل خانوادگی است و نباید آن را مطبوعاتی کرد.

این بازیگر سپس مطرح کرد: در این مساله خانم بهناز جعفری باید اصول را رعایت می‌کردند؛ با این وجود اصحاب رسانه هم باید مراعات حال ایشان را می‌کردند. ایشان زمان زیادی ست هنرپیشه‌اند. آیا تا اینجای کار چنین برخوردی از ایشان بنمایش درآمده بود؟ از این جهت آن اتفاق که پیش آمد یک اتفاق لحظه‌ای بود که بالاخره نباید شکل می‌گرفت.

خروج الفاظ توهین‌آمیز از اقشار فرهنگی را قبول ندارم

محمود پاک‌نیت – بازیگر سریال‌های تلویزیون و به علاوه از طرف دیگر سری «شهرزاد» – در این گفت‌وگو در واکنش به حاشیه پیش‌آمده و دلخوری اهالی رسانه از توهین بازیگر «پایین پای مادر» به آنان، اظهار کرد: هنر و رسانه دو موضع پایاپای دارند. یکی خبر می‌رساند و دیگری کار فرهنگی و هنری می‌کند. وقتی که من فعالیت هنری می‌کنم، اگر از روش رسانه این آگاهی به مردم نرسد افراد زیادی که برنامه ریزی شده است کارهای من را بیشتر ببیند و یا خودشان را تکمیل دیدن آن کنند، غافل می‌مانند، به جهت اینکه رسانه آن آگاهی را به مخاطب نداده است. از این جهت رسانه و هنر ضروری و ملزوم یکدیگر هستند.

وی ادامه داد: اهالی رسانه و هنرمندان همراه با هم قادر اند به ارتقاء فرهنگ جامعه کمک کنند. با اینحال اشتباهاتی از این جنس که منجر به خروج الفاظ توهین‌آمیز از جانب اقشار فرهنگی باشد را قبول ندارم؛ چرا که دو عاملی که کار فرهنگی و مطبوعاتی می‌کنند، هر دو برای مردم فعالیت می‌کنند؛ از این جهت باید همراه با هم و یار و مددکار هم باشند.

پاک‌نیت سپس تأکید کرد: اعتقادم بر این است دو قشر رسانه و هنر برای مردم فعالیت می‌کنند؛ از این جهت این فعالیت باید با دوستی همراه باشد اگر اینطور نباشد هیچ‌وقت در کار خود موفق نخواهیم بود.

مکان خبرنگار پیوسته برای ما قابل احترام بوده

پروانه معصومی از دیگر بازیگران پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون پیرامون حاشیه‌های پیش‌آمده ضمن ابراز تأسف مطرح کرد: در این سال‌ها خیلی کم دیده‌ام بازیگرانی که به اصحاب رسانه بی‌احترامی ‌کنند و پیوسته آن احترامی که باید بین خبرنگاران و هنرمندان، وجود داشته است با اینحال اگر به مرور زمان این احترام از بین برود، همه چیز ما از بین خواهد رفت. پس چه بهتر اینکه در بیشتر مواقع دوست باشیم.

ایشان با اشاره به اینکه رسانه در شناساندن هنرمند به جامعه از مکان بالایی دارا است، اظهار کرد: به همان میزان هم هنرمند از جایگاهی دارا است که رسانه به آن نیازمند است؛ از این جهت هر دو این اقشار ضروری و ملزوم یکدیگر هستند. همانگونه که یک بازیگر احتیاج دارد شناخته شود خبرنگاران هم برای فعالیت خود احتیاج به هنرمند دارند. از این جهت چقدر خوب است که همدیگر را درست درک کنند و صادق باشند.

معصومی با ابراز تأسف از اینکه توهین‌های مطرح شده در نشست خبری «پایین پای مادر» پذیرفته شده نیست، گفت: توهین کردن به کسی نشان از ضعف خود فرد توهین‌کننده است. من در بیشتر مواقع تحت نام یک بازیگر و فردی که از رسانه بهره میبرم به اهالی آن رسانه هم احترام می‌گذارم چرا که به هر حال زحمت می‌کشند. با وجود این گاهی اوقات عده ای از اهالی رسانه آدم را عصبانی می‌کنند با اینحال اگر بخواهیم جمع بندی کنیم احترام فراوانی برای آن‌ها قائل هستم.

اوضاع هر چقدر سخت و ناجوانمردانه باشد، نباید توهین کرد

جهانگیر الماسی – از بازیگران تئاتر، سینما و تلویزیون – هم در واکنش به حواشی بوجود آمده، ضمن ابراز تأسف اظهار کرد: در یک جامعه سالم و فرضیه‌آل، نشریهها، چه مکتوب و چه فرهنگی نقش اصلی را بازی می‌کنند. اهالی رسانه اگر دست در اختیار هم نداشته باشند، سوداگرانی که در عالم سیاست و اجتماع هستند از درگیری بین دو خانواده سوء استفاده خواهند کرد. این را تجربه جهانی گفته است.

الماسی سپس قلبا ابراز تاسف کرد که این حاشیه بین دو قشر فرهنگی بوجود آمده است و در عین حال مطرح کرد: این مسئله باید کالبدشکافی دقیق شود و با اجرا یک نشست با حضور صاحب‌نظران می‌شود مساله را حل کرد. اگر به این موضوع مثبت نگاه کنیم، باید شرایطی ممکن شود تا بدانیم تعامل این دو خانواده به چه نحو باید حل شود و چه راه‌هایی برای بهتر شدن اوضاع می باشد. به علاوه از طرف دیگر از جهت دیگر نقد و انتقاد را یاد بدهیم و مراقبت کنیم.

ایشان در ادامه یادآور شد: متأسفانه به دلیل اوضاع بد اقتصادی، پول و مهم‌های مادی منجر شده است که هویت فرهنگ جامعه ما لطمه ببیند. با اینحال در تماس با این حاشیه هر چقدر اوضاع سخت و ناجوانمردانه باشد، دلیل بر این نمی‌شود که دو خانواده به یکدیگر توهین و عرصه را برای تعارض دیگران ممکن کنند.

جهانگیر الماسی در انتهای از آنچه در نشست سریال «پایین پای مادر» اتفاق افتاد ابراز تأسف کرد و در عین حال گفت: حریم خصوصی هنرمندان، روزنامه‌نگاران و اهالی قلم آنقدر محترم است که تحت هیچ شرایطی نباید آن را مخدوش کرد.

با سعه صدر از اتفاقات نشست «پایین پای مادر» بگذریم

مهران مهام – تهیه‌کننده سریال‌های طنز تلویزیون – هم در اظهارات خود پیرامون حاشیه‌های برخورد یک بازیگر با اهالی رسانه مطرح کرد: خواهش من این است که نشریهها با این موضوع با سعه‌ صدر رفتار کنند. اتفاقاتی که طی روزهای قبلی بوجود آمد با توجه به اوضاع لحظه‌ای بوده است و اوضاع روحی آدم‌ها در لحظه است که همگی باید با سعه صدر از کنار آن رد شویم چرا که همگی ضروری و ملزوم هم هستیم.

امیدواریم خبر “پادرمیانی ۵ هنرمند برای حل اختلاف با اهالی رسانه – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه