در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “وقتی هالیوود داد «لوک بسون» را هم درآورد/ پروپاگاندا برای نشان دادن بهتری آمریکا – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: به باور لوک بسون، فیلم «کاپیتان آمریکا» نمونه کامل پروپاگاندای هالیوود برای نشان دادن بهتری آمریکا در جهان است.

به نوشته سینماپرس، لوک بسون علاقه چندانی به فیلم‌های ابرقهرمانی ندارد. کارگردان «والرین» قبل از این مطرح کرده بود که تماس برقرار کردن با فیلم‌های ابرقهرمانی سخت است.

با اینحال این انتهای کار نیست و لوک بسون اخیرا فیلم ابرقهرمانی «کاپیتان آمریکا» را نمونه کاملی از پروپاگاندای هالیوود برای القای بهتری آمریکا در جهان توصیف کرده است. به باور کارگردان «لئون، حرفه‌ای» تنها آمریکا است که فیلمی با این عنوان تولید میکند.

بسون در این باره گفت: «حضورش در بیشتر مواقع برای نشان دادن بهتری و بزرگی آمریکا است و این بیش از همه خسته کننده است. واقعا کدام کشوری فیلمی با عناوینی مانند «کاپیتان برزیل» یا «کاپیتان فرانسه» تولید میکند؟‌ هیچ کشوری این کار را نمی‌کند. یقینا ما با شنیدن چنین عنوانی می‌گوییم: نه امکان ندارد، نمی‌توان چنین فیلمی تولید. با اینحال آن‌ها قادر اند و نامش را «کاپیتان آمریکا» می‌گذارند و این مسئله به نظر همه عادی می‌رسد. با اینحال کار من پروپاگاندا نیست. من برنامه ریزی شده است جریان بگویم.»

با این وجود کارنامه بسون؛ علیرغم میانه بدش با کارهای ابرقهرمانی، خالی از این دست کارهای نیست. ایشان خالق فیلم «لوسی» است که ابرقهرمان آن در اثر تزریق دوز با بالایی از دارویی، توانایی و هوشی فرابشری می یابد.

امیدواریم خبر “وقتی هالیوود داد «لوک بسون» را هم درآورد/ پروپاگاندا برای نشان دادن بهتری آمریکا – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه