در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “وقتی بهترین بازیگر مرد جشنواره «کن»، از کودکان کار بود! – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: «خواکین فونیکس» برای بازی در فیلم «تو هرگز اینجا نبودی» جایزه ویژه و نخل طلای بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.

به نوشته سینماپرس،  «گخواکین فونیکس» برای بازی در فیلم “تو هرگز اینجا نبودی” جایزه ویژه و نخل طلای بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.

 

فینیکس برای بازی در فیلم‌های گلادیاتور، سر به راه باش و استاد نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شده (یک نقش مکمل و دو نقش اول) که هیچ‌کدام را تصاحب نکرده است تا آنجا که امسال موفق شد نخل طلا را به خانه ببرد.


خواکین فونیکس با اسم کامل “خواکین رافائل باتم” در پورتوریکو دیده بر جهان گشود. دوران کودکی فونیکس در خانواده پر جمعیتشان که ۵ برادر و خواهر بودند، به سختی گذشت.

 

وی و برادران و خواهرانش برای امرار معاش در خیابان‌ها مدت‌ها به نوازندگی و اجرای نمایش سرگرم بودند تا وقتی که آریس برتون که یکی از مدیران و استعدادیاب‌های مشهور هالیوود است، استعداد آن‌ها را کشف کرد و تصمیم گرفت آن‌ها را به جلوی دوربین بیاورد.

 

فونیکس ابتدا در آگهی تلویزیونی و نقش‌های کودکانه در سریال‌های تلویزیونی مانند «هفت عروس برای هفت برادر» استفاده میشد، با اینحال به مرور زمان توان بازیگری خود را بالا برد و در سال ۱۹۸۶ برای بازی در نقش مکس در فیلم «اردوگاه فضایی» ستایش تماشاگران را برانگیخت.

 

با گسترش سن، فونیکس نیز تنوع نقش آفرینی هایش را گسترش داد و موفق شد با بازی در فیلم «مرگ برای» به کارگردانی گاس ون سنت و بازی نیکول کیدمن خوش بدرخشد. با اینحال شهرت فونیکس بعد از بازی در نقش کومودوس در فیلم مشهور «گلادیاتور» بدست آمد که دلیل شد وی نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال ۲۰۰۰ شود.

 

دو سال بعد از موفقیت «گلادیاتور»، فونیکس باز هم با بازی در نقش کشیشی عصبی و درگیر هوس در فیلم «quills» موفق شد توجه‌ها را به خود جلب کند.

فونیکس در سال ۲۰۰۵ با بازی در نقش خواننده مشهور کانتری “جانی کش” در فیلم «راه رفتن روی خط» موفق شد برنده جایزه گلدن گلاب بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در آن سال شود، با اینحال در اسکار رقابت را به فیلیپ سیمور هافمن باخت.

 

فونیکس بعد از استراحتی نسبتا بلند مدت با فیلم «مرشد» به کارگردانی پُل توماس اندرسون بازگشت توانمندی به سینما داشت و همزمان با اینکه همگان انتظار داشتند وی بتواند برای بازی در این فیلم اسکار بهترین بازیگری را دریافت کند، جایزه به دنیل دی لوئیس برای فیلم «لینکلن» رسید. از فونیکس هم اینک تحت نام یکی از ده بازیگر برتر هالیوود اسم برده می‌شود.

 

امیدواریم خبر “وقتی بهترین بازیگر مرد جشنواره «کن»، از کودکان کار بود! – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه