در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “واکنش معاون نظارت سازمان سینمایی به صحبت‌های سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: ابراهیم داروغه‌زاده در واکنش به سخنان واپسین سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، ضمن تقدیر از چنین حساسیتی در خصوص موضوعات روز سینما، تشکیل کمیته مشورتی برای رفع توقیف کارهای سینمایی را امری قانونی دانست.

به نوشته سینماپرس، ابراهیم داروغه‌زاده معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در واکنش به سخنان واپسین سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که تشکیل شورای مشورتی برای رفع توقیف فیلم‌های سینمایی را غیرقانونی مطرح نموده بود، اظهار داشت: تشکیل شورای مشورتی در همه امور می‌تواند به تصمیم بهینه در ساختارهای نظارتی کمک موثر کند و مشورت گرفتن از مختصصین سینمایی غیرقانونی نیست.

وی با رد غیرقانونی بودن شوراهای مشورتی، ضمن تقدیر از حساسیت سخنگوی کمیسیون فرهنگی اضافه کرد: تصمیم نهایی اعطای مجوز اکران و یا عدم اکران فیلم‌ها برعهده شورای پروانه نمایش است و نمی‌توان این امر را به نهاد دیگری واگذار کرد، با اینحال بهره برداری از نظر مشورتی مختصصان امری پسندیده و در بسیاری از موارد ضروری است.

داروغه‌زاده کمیسیون فرهنگی مجلس را که نمایندگی مردم در زمینه فرهنگ و هنر را بعهده دارد، کمیسیونی مهم و مهم ارزیابی کرد و ازنمایندگانی که علاقه‌مندنددر جریان ساز و کار تصمیمات سینمایی در زمینه نظارت قرار گیرند دعوت کرد.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی،سمعی و تصویری در انتهای از آمادگی خود  برای تعامل بیشتر با کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اطلاع داد.

امیدواریم خبر “واکنش معاون نظارت سازمان سینمایی به صحبت‌های سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه