در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “والی زاده: امیدوارم اهالی فرهنگ و هنر پشتیبانی مادی و معنوی شوند/ با رکود شدید کاری مواجه هستیم – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: منوچهر والی زاده دوبلور پیشکسوت سینمای کشور و عضو انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم سینمای ایران گفت: امیدوارم در دولت دوازدهم اهالی فرهنگ و هنر پشتیبانی مادی و معنوی شوند و قابلیت ها و بودجه ها تنها در دست عده ای اشخاص که جزو نزدیکان مدیران هستند قرار نگیرد.

دوبلور فیلم های سینمایی «مسیر سبز» و «نجات سرباز رایان» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس اضافه کرد: نکته ای که بسیار ارزش دارد این است که شخص مدیرعامل جمهور باید فردی را تحت نام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب کند که درمقایسه با این زمینه آگاهی و شناخت کافی داشته باشد و با مشکلات و گرفتاری ها و بیکاری ها و بی پولی های اهالی فرهنگ و هنر در قسمت های مختلف بیگانه نباشد.

وی ادامه داد: اگر یک مدیر آگاه و باتجربه در وزارت ارشاد حضور بیابد مطمئناً برای معاونت های زیرمجموعه وزارتخانه تحت اختیار خود نیز کسانی را تحت نام مدیر برمی گزیند که دغدغه اعتلا و پیشرفت فرهنگ و هنر کشور را داشته باشند. ما امروزه نیاز به مدیران و مسئولانی آگاه و خوب داریم که تمامی توان خود را به کار گیرند تا تبعیض ها به طرز کل در زمینه فرهنگ و هنر ریشه کن شود و همگان قادر باشند به روش یکسان از تمامی مواهب موجود در این زمینه دارا باشند.

والی زاده در قسمت دیگری از این گفتگو با تأکید بر اینکه در سینمای کشور مشکلات بسیار فراوانی می باشد و امیدواریم که با حضور یک مدیر دغدغه مند این مشکلات به حداقل ممکن برسد اظهار داشت: تحت نام مثال در همین زمینه دوبلاژ فیلم ما با یک رکود شدید کاری مواجه هستیم و در چنین شرایطی ست که که اغلب کسانی که تحت نام دوبلور سرگرم به کار و فعالیت هستند یا جزو پیشکسوتان و باتجربگانی هستند که سال های متمادی از عمرشان را برای افزایش و ارتقای این هنر ارزنده صرف کرده اند و یا جوانانی هستند که تحصیلات دانشگاهی عالیه دارند و با عشق به این زمینه ورود یافته اند و بدین خاطر باید به موقعیت کاری و زندگی آن ها به وسیله مدیران رسیدگی فوری و جدی شود.

دوبلور فیلم های سینمایی «ارباب حلقه ها»، «گتسبی بزرگ» تأکید کرد: دستمزدهای دوبلورها این ایام به پایین ترین میزان ممکن طی سال های واپسین رسیده است و موقعیت اقتصادی و معیشتی آن ها به طرز جدی با سخت روبرو شده؛ این شایسته نیست که کسانی که برای فرهنگ و هنر این فاصله و بوم خدمت می کنند چنین درمانده و پریشان احوال باشند و مدیران هم توجهی به موقعیت زندگی آن ها از خود نشان ندهند. مدیران نباید از کنار این گونه مسائل سرسری عبور کنند و تنها شعار پشتیبانی از هنر و هنرمند را سر بدهند.

ایشان در خاتمه این گفتگو تصریح کرد: تأکید جدی من به مدیران فرهنگی و سینمایی دولت دوازدهم این است که تنها به ستارگان توجه نکنند. ما همه اهالی فرهنگ و هنر این مملکت هستیم و همه باید به روش عادلانه مورد پشتیبانی قرار بگیریم. موقعیت معیشت، امنیت شغلی، مسکن، رفاه، بیمه و… هنرمندان باید جزو مسائلی باشد که دولتمردان درصدد رفع دغدغه های آن برآیند.

امیدواریم خبر “والی زاده: امیدوارم اهالی فرهنگ و هنر پشتیبانی مادی و معنوی شوند/ با رکود شدید کاری مواجه هستیم – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد