در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “«هیس پسرها فریاد نمی‌زنند» پوران درخشنده در انتظار پروانه تولید – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: بروزترین فیلمنامه پوران درخشنده با مسئله تربیتی پیرامون پسرها و مشکلات آنان در جامعه در انتظار پروانه تولید از وزارت ارشاد است.

به نوشته سینماپرس، پوران درخشنده بعد از تولید «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» در سال ۱۳۹۱، تصمیم به تولید فیلمی با عنوان «هیس پسرها فریاد نمی‌زنند» گرفت که مدت‌هاست بررسی ها این فیلم را شروع کرده است.

وی پیرامون تحقیق پیرامون این طرح شرح داد: بررسی ها این فیلمنامه را مدت‌هاست شروع کردم . با استناد به بررسی ها صورت گرفته موقعیت پسرها در جامعه نگران کننده‌تر از دخترها است بدلیل آنکه خانواده‌ها بیشتر با این پیش فرض که فرزند پسر باید در جامعه باشد و آزادی‌ رفتار بیشتری می‌تواند داشته باشد در حفاظت و مراقبت از فرزندهای ذکور خود کمتر سخت‌گیر هستند و برای این کودکان اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد .

درخشنده ادامه داد: با استناد به بررسی ها گسترده که انجام دادم کودکان ذکور خانواده‌ها  هم برخلاف تصور جامعه در معرض هشدار و آسیب‌های اجتماعی هستند . به محض دریافت پروانه تولید تلاش می‌کنم کارهای مرتبط به تولید فیلم ممکن شده و کار را جلوی دوربین ببرم. 

فیلمنامه تازه پوران درخشنده که براساس مشکلات پسران نوشته شده است مدت‌هاست برای اخذ پروانه تولید به وزارت ارشاد عرضه شده با اینحال هنوز نتوانسته مجوز تولید از این وزارتخانه دریافت کند. در چنین شرایطی ست که که چندی  در مراسمی که در موزه سینما برگزار شد از کارهای این کارگردان معرفی و اکثر حاضران از نمونه مدیرعامل سازمان سینمایی وقت از ایشان تحت نام کارگردانی که به مسایل اجتماع با نگاه آموزشی و تربیتی توجه دارد، قدردانی کرد.

فیلم «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» در سال ۱۳۹۲ به نمایش سود و جزو فیلم‌های پرمخاطب بود. فیلم «پایین سقف دودی» ساخته درخشنده بازهم بر پرده سینماها است.

* فارس

امیدواریم خبر “«هیس پسرها فریاد نمی‌زنند» پوران درخشنده در انتظار پروانه تولید – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه