در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “هالیوود هنوز زنان، اقلیت‌های نژادی و معلولین جسمی را مستثنی می‌کند – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: بررسی ها نشان می‌دهد نقش مردان سفید، مو صاف، با توانایی بدنی بالا نرم اصلی روی پرده سینماها باقی مانده است؛ همزمان با اینکه بازنمایی اندکی از گروه‌های پشت صحنه دارد.

به نوشته سینماپرس، گویلیام مامفورد، نویسنده گاردین نوشته است یک مطالعه وسیه نشان می‌دهد هالیوود هنوز زنان و معلولان جمسی و اقلیت‌های نژادی را هم در پرده و هم در پشت دوربین کمرنگ جلوه می‌دهد.

این خبر که به وسیله مدرس ارتباطات و روزنامه‌نگاری آننبرگ دانشگاه کالیفرنیای جنوبی پخش شده است، ۹۰۰ فیلم پرطرفدار از سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ را بررسی کرده است. این تحقیق نشان می‌دهد تغییر قابل اعتنایی در بازنمایی گروه‌های متنوع در محتوای فیلم‌های پرطرفدار رخ داده است.

با بررسی ۱۰۰ فیلم کالا ۲۰۱۶، اخباری به انتشار در آمده است که تنها ۳۱٫four% شخصیت‌های واجد دیالوگ زن هستند؛ همزمان با اینکه گروه‌های غیرسفیدپوست ۲۹٫۱% را تشکیل می‌دهند. از این میان ۱۳٫۶% سیاه و ۵٫۷% آسیایی‌ها را تشکیل می‌دهد. گویش‌گران اسپانیایی با three.1% کمرنگ‌ترین نقش را در بیش از نیمی از فیلم‌های ۲۰۱۶ را داشته‌اند. تنها ۲٫۷% شخصیت‌ها معلولیت داشته‌اند.

گزارش نشان می‌دهد چهره زنان و گروه‌های اقلیت نژادی به شکل مشابهی اندک‌اند. تنها four.2% کارگردانان در ۲۰۱۶ زن هستند و هیچ یک‌از عناوین به وسیله یک کارگردان زن سیاهپوست کارگردانی نشده است. از ۱۴۳۸ کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده که روی ۱۰۰ فیلم برتر ۲۰۱۶ تلاش نموده‌اند، تنها ۱۷٫eight% زن بوده‌اند.

پرفسور استیسی ال اسمیت نویسنده این مطالعه نوشته است «اینها مشکلات نظام‌مند و استقامت هستند. نگاه کردن به داده‌های بدون نتیجه‌ای غیرممکن است که بیشتر بازنمایی‌های سینمایی محاط بر چند سال واپسین ناموفق بوده‌اند. این یافته‌های نشان می‌دهد پاک کردن گروه‌های دارای اختلاف هنوز برای عده ای پذیرفتنی است که احتیاج به نگاه کردن به تعداد بیشتری فیلم آمریکایی نیست. فیلم پرتره‌ای ناراحت کننده از استثنا را به تصویر می‌کشد.»

این خبر پیشنهادهایی برای افزایش تنوع روی پرده سینما عرضه داده است که شامل اهداف مطالعاتی می‌شود.

امیدواریم خبر “هالیوود هنوز زنان، اقلیت‌های نژادی و معلولین جسمی را مستثنی می‌کند – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه