در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “نفوذی‌ها نمی‌خواستند «جشن تولد» دیده شود – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

جوان: سینمای بعد ازانقلاب اسلامی بایدنمودسینمایی اسلامی وانقلابی وبیان مظلومیت‌ها باشد تا بتوانیم تحت نام ام‌القرای جهان اسلام به مدداین رسانه تأثیرگذار صدای مردم مظلوم و ستمدیده را به گوش جهانیان برسانیم.

سینمای بعد از انقلاب اسلامی باید نمود سینمایی اسلامی و پیشرو و بیان مظلومیت‌ها باشد تا بتوانیم تحت نام ام‌القرای جهان اسلام به توجه به همه سلطه‌گری‌های نشریات غربی برای تحریف اخبار و به انحراف کشاندن افکارعمومی ما به مدد این رسانه تأثیرگذار صدای مردم مظلوم و ستمدیده را به گوش جهانیان برسانیم. «جشن تولد» فیلمی به کارگردانی و نویسندگی عباس لاجوردی کالا سال ۱۳۹۴ است که برای حضور در قسمت نگاه نو سی وچهارمین دوره جشنواره فیلم فجر انتخاب گردید.

فیلم «جشن تولد» جریان یک خانواده اهل سوریه را روایت می‌کند که شب جشن تولد فرزندشان به اسم «رقیه» است. این شب و جشن آنها مصادف می‌شود با حمله به دمشق که دلیل می‌شود این خانواده شیعه بهمراه همسایه اهل سنتشان از خانه به سوی محل امنی فرار کنند و مقصدشان حرم زینب کبری (س) است، در این مسیر با دو ایرانی که برای زیارت به اتفاق خانواده آمده‌اند آشنا می‌شوند و با این وجود پناهگاه این جمع در مسیر حرم برای مدتی یک کلیسا می‌شود.

این فیلم در وقتی که چند سال است با پدیده داعش و حماسه مدافعین حرم رقم خورده ساخته شده و از معدود آثاری است که سینمای ایران با آن به حقیقت در مقابل خود ادای دین کرده، این فیلم به وسیله کارگردانی ساخته شده که در عرصه مستند کارهای بین ادیانی وی بسیار مهم و جهانی بوده است و قدرت بیانش در مستندسازی ادیان زبانزد است. ایشان قبل از این نیز مستند اثرگذار شمرهای لحظه را در باب حوادث سوریه و فتنه آن ساخته بود. به همین بهانه با عباس لاجوردی کارگردان این اثر به‌گفت‌وگو نشستیم.

امیدواریم خبر “نفوذی‌ها نمی‌خواستند «جشن تولد» دیده شود – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد