در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “مرضیه برومند از اوضاع تولید شهر موش‌های ۳ بیان می کند – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

باشگاه خبرنگاران: کارگردان شهر موش‌ها گفت: در کمال تاسف مساله شهر موش‌ها از آن گروه مسائلی بود که من و تهیه‌کنندگان را تحت فشار گذاشت. به دلیل نبود بودجه کافی بخشی از فیلم به بخش هولدینگ گردشگری فروخته شد.

مرضیه برومند نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون درخصوص روند اجرا جشنواره فیلم کودک و نوجوانان اصفهان گفت: در کمال تاسف سال قبلی این جشنواره بر طبق عده ای دلایل برگزار نشد و بسیار خوشحالم که جشنواره کودک امسال کار خود را مجددا شروع کرده است.

ایشان در همین راستا ادامه داد: خبر خوب اینکه یکی از اعمال موثر و مفید این جشنواره اجرا در اصفهان است. در سال ۹۴ این جشنواره تفکیک شده و بخش نوجوان آن در همدان برگزار می‌شد با اینحال امسال با استناد به برنامه‌ریزی‌های درست این جشنواره به زادگاه اصلی خود بازگشته است.

کارگردان شهر موش‌ها پیرامون کیفیت این دوره از جشنواره کودک اضافه کرد: درباره این موضوع باید مقایسه کرد. من معتقدم که جشنواره امسال در مقایسه با سالیان قبلی با استناد به حضور کارهای بهتر و کارگردانان جوان اتفاق بهتری بوده و به آتی سینمای کودک و نوجوان کمک شایانی خواهد نمود.

وی با اشاره به بالا رفتن سطح کیفی کارهای سینمایی کودک و نوجوان تصریح کرد: این ایام فیلم کودک و نوجوان با مدیوم سینما ساخته می‌شود و این افزایش هم در فرم و هم محتوای کارهای قابل مشاهده است با اینحال از لحاظ من این افزایش برای ادامه به بستر خوب اکران نیازمند است.

کارگردان خونه مادربزرگه پیرامون همین موضوع اضافه کرد: یک فیلم هر قدر هم خوب باشد با اینحال تا اکران نشود اتفاق ویژه ای برایش نخواهد افتاد. فیلم‌های کودک باید به چرخه اکران سینما وارد شوند و اگر این موضوع نیافتاد تهیه‌کنندگان دیگر رغبتی برای حضور در این عرصه نخواهند داشت چون بالاخره برای هر تهیه‌کننده‌ای بازگشت سرمایه مهم است.

وی با تاکید بر پشتیبانی بیشتر از سینمای کودک اضافه کرد: سینمای کودک نیازمند پشتیبانی جدی مسئولین در تمامی بخش‌ها است. سینمای کودک از حضور عده ای چهره‌ها بی‌سود است و این ممکن است در فروش سخت ایجاد کند با اینحال مسئولین باید با عرضه پیشنهادهایی درست این معضل را حل کنند. انتخاب فیلم‌ها به سینماداران کمی این سخت را عمیق‌تر کرده چونکه سینمادار بیشتر به فروش کارهای که طبیعی هم هست فکر می‌کند. برگشت به سینمی کودک قبلی کار بسیار سختی است با اینحال تلاش‌هایی شده و امیدواریم که پاسخ بگیرد.

برومند در باب تولید شهرموش‌های ۳ خاطرنشان کرد: در کمال تاسف مساله شهر موش‌ها از آن گروه مسائلی بود که من و تهیه‌کنندگان را تحت فشار گذاشت. به دلیل نبود بودجه کافی بخشی از فیلم به بخش هولدینگ گردشگری فروخته شد و آنها نقطه نظراتی بسیار دارای اختلاف با ما داشتند و برخلاف ادعای کار فرهنگی در آخر اعمال دیگری انجام دادند. هنوزً طرح شهرموش‌های ۳ با توجه مشکلات بوجود آمده امکان پذیر نبوده و ممکن است بعدها با بروز تفاوت اتفاق خوشایندی بیافتد.

امیدواریم خبر “مرضیه برومند از اوضاع تولید شهر موش‌های ۳ بیان می کند – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد