در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “مارتین اسکورسیزی فیلمی تازه پیرامون جوکر تولید میکند – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: مارتین اسکورسیزی با همراهی تولیدکنندگان «خماری» و «۸ مایل»، برداشتی دارای اختلاف از جریان جوکر و گاتهام را در مقام تهیه‌کننده خواهد تولید.

به نوشته سینماپرس با استناد به گفته ددلاین، کمپانی های برادران وارنر و دی سی در حال مذاکره هستند تا یک اسپین آف سینمایی دیگر از جهان بتمن بسازند. این دفعه آنها می خواهند جریان شکل‌گیری بدنام ترین و مشهور ترین شخصیت منفی این دنیا یعنی جوکر را تعریف کنند.

این استودیو تاد فیلیپس نویسنده «خماری» را انتخاب کرده تا فیلمنامه این طرح را در همراهی با اسکات سیلور که «۸ مایل» را نوشته بود به قلم دربیاورد. فیلیپس روی صندلی کارگردانی این فیلم خواهد نشست و مارتین اسکورسیزی به همراه فیلیپس تهیه کننده آن خواهد بود.

این طرح، اولین فیلم سینمایی ساخته شده به وسیله یک کمپانی تهیه تازه خواهد بود که هنوز نامی روی آن قرار داده نشده است با اینحال برادران وارنر می خواهد از آن بهره ببرد تا محتوای تولیدی خود بر پایه جریان های دی سی را گسترش دهد و بتواند جریان های ویژه ای ایجاد کند که در آنها بازیگرهای مختلف نقش شخصیت های مشهور قدیمی را ایفا می کنند.

گفته می شود هدف تولید این فیلم، گفتن جریان ابتدایی و شکل گیری شخصیت جوکر است که تا این لحظه در شکل فیلم دیگری دیده نشده است. جوکر تا این لحظه بخشی از دو سری فیلم بتمن با نقش آفرینی جک نیکلسون و هیث لجر بوده و چندی قبل هم جرد لتو نقش این شخصیت را در «جوخه خودکشی» بازی کرد. ایشان باز هم این نقش را در دنباله «جوخه خودکشی» و به علاوه از طرف دیگر در اسپین آف «هارلی کویین» بازی خواهد نمود، با اینحال این فیلم تازه از بازیگری دارای اختلاف و یقینا جوان تر سود خواهد برد.

با اینحال قسمت جالب این طرح پس عرصه داستانی آن است. هدف تهیه کنندگان این است تا یک فیلم جنایی سفت و سخت بسازند که داستانش در ابتدا دهه هشتاد میلادی در شهر گاتهام به وقوع می پیوندد و بیشتر از اینکه حس یکی از فیلم های دی سی را داشته باشد، برنامه ریزی شده است مشابه یکی از فیلم های خود اسکورسیزی در آن دوره مثلا «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین» یا «سلطان کمدی» باشد.

فیلیپس و سیلور از همین اکنون کار نوشتن فیلمنامه را شروع کرده اند، با اینحال هنوز واضح نیست فیلم چه زمانی پخش خواهد شد. فیلیپس چندی قبل فیلم «سگ های جنگ» را با جونا هیل و مایلز تلز تولید. از بروزترین فیلمنامه های ایشان هم می توان به فیلم «مبارزه» اشاره نمود.

امیدواریم خبر “مارتین اسکورسیزی فیلمی تازه پیرامون جوکر تولید میکند – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه