در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “فیلم تازه «ده‌نمکی» با مسئله «طیب» جلوی دوربین می‌رود – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: مسعود ده‌نمکی فیلم سینمایی «طیب‌خان» را براساس کتاب «زندگی‌نامه طیب حاج‌رضایی، حرّ انقلاب» تولید میکند.

به نوشته سینماپرس، نگارش کتاب زندگی‌نامه طیب حاج‌رضایی با عنوان «زندگی‌نامه طیب‌ حاج‌رضایی، حرّ انقلاب» به وسیله مسعود ده‌نمکی انتهای یافت.

در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی و بعد از دو سال پژوهش کتاب زندگی شهید طیب حاج‌رضایی براساس اسناد و مدارک و گفتگو با ده‌ها تن از پیشکسوتان انقلاب و دوستان و وابستگان طیب حاج‌رضایی به وسیله مسعود ده‌نمکی در دو جلد و در۱۴۰۰ صفحه‌ به قلم درآمده و یقیناً به وسیله مرکز اسناد انقلاب اسلامی پخش خواهد شد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است نگارش فیلم سینمایی «طیب‌خان» نیز براساس همین کتاب در حال انجام بوده و خیلی زود نهایی خواهد شد و بعد از عرضه به سازمان سینمایی در مرحله پیش تولید قرار می‌گیرد.

از تهیه‌کننده فیلم هنوز نامی به میان نیامده است با اینحال تا اینجای کار اینگونه بوده که فیلم‌های ده‌نمکی به وسیله بخش خصوصی ساخته شده است.

ضروری به ذکر است چهار فیلم؛ سه‌گانه «اخراجی‌ها» و «رسوایی» ۱ پرفروش‌ترین فیلم‌های سال اکران خود بوده‌اند و قابل پیش‌بینی است که فیلم «طیب‌خان» نیز باتوجه به مضمون نوستالوژیک آن در صورت اکران خوب مورد اقبال مخاطبان واقع شود. براساس شنیده‌ها چهره‌هایی مثل:

حبیب‌اله عسگراولادی، اسداله عسگراولادی، محسن رفیق‌دوست، محمد خوشجان، محمد استادمرتضی، اسداله صفا، عبداله جاسبی، اسداله بادامچیان، بیژن حاج‌رضایی، غلامعلی حدادعادل، محمد کلهر و… برای نگارش کتاب و فیلم‌نامه مورد گفتگو قرار گرفته‌اند.

* فارس

امیدواریم خبر “فیلم تازه «ده‌نمکی» با مسئله «طیب» جلوی دوربین می‌رود – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه