در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “فراخوان یازدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» هفته آتی پخش می‌شود – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: فراخوان کمپانی در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» ابتدا هفته آتی پخش شده و امکان ثبت‌اسم کارهای روی وب‌سایت جشنواره مهیا خواهد شد.

به نوشته سینماپرس مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت با مطرح این خبر اضافه کرد: عموم تهیه‌کنندگان و مستندسازان محترم ضمن مطالعه آیین‌نامه‌ی جشنواره، تا روز یکم مهرماه ۹۶ مهلت دارند که مشخصات بروزترین کارهای مستند خود (تولید فروردین ۱۳۹۵ به بعد) را روی وب‌سایت جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir ثبت کرده و ورژن‌ای از فیلم خود را جهت بازبینی به دفتر جشنواره سینماحقیقت عرضه نمایند.

شهنام صفاجو تاکید کرد: ساختار برپایی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت در ورود به دومین دهه‌ی حیات خود، اختلاف‌هایی با دوره‌های قبل یافته است. از نمونه اینکه بخاطر تعداد محدود فیلم‌های مستند با کیفیت پایین ۳۰ دقیقه و فاصله گرفتن از کار موازی با جشنواره فیلم کوتاه تهران، دو بخش «مسابقه ملی» و «جایزه شهید آوینی» یازدهمین جشنواره سینماحقیقت در دو گروه مستندهای کوتاه (تا ۴۵ دقیقه) و مستندهای بلند (بالای ۴۵ دقیقه) برگزار خواهد شد که این زمانبندی منطبق با جشنواره‌های مشهور مستند دنیا نیز هست.

وی اضافه کرد: بخش مسابقه بین‌الملل «سینماحقیقت» بواسطه‌ی مطرح قبلی فراخوان نزد نهادهای بین‌المللی فیلم مستند، امسال هم در همان سه گروه مستندهای کوتاه (پایین ۳۰ دقیقه)، نیمه‌بلند (۳۰ تا ۶۰ دقیقه) و بلند (بالای ۶۰ دقیقه) برگزار می‌شود.

صفاجو تصریح کرد که در قسمت جنبی جشنواره که بصورت غیررقابتی برگزار می‌شود نیز دو بخش «مستند سیاسی» و «مستندهای مردم‌شناسی» اضافه شده است.

مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ادامه داد: مانند همه‌ی این سال‌ها، تمرکز مسئولین بر اجرای یک جشنواره حرفه‌ای بین‌المللی، استانداردسازی بخش‌های مختلف جشنواره، برپایی کارگاه‌های تخصصی با حضور مدرسان خارجی، تاکید بر ارزش اقتصاد سینمای مستند با اجرا مارکت فیلم و پخش مطلوب کارهای منتخب ایرانی و خارجی، با نیت تکریم مستندسازان و علاقمندان فرهیخته‌ی سینمای مستند است.

وی اضافه کرد: ثبت‌اسم اینترنتی کارهای بخش جشنواره‌ی ملی یازدهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» از ابتدا هفته آتی روی وب‌سایت www.irandocfest.ir شروع شده و حدود دو ماه و نیم ادامه خواهد داشت. تازه ترین مهلت برای عرضه‌ی فیلم‌های مستند به دبیرخانه جشنواره هم روز ۱۵ مهرماه ۹۶ مطرح شده که این فرصت تمدید نخواهد شد.

شهنام صفاجو در انتهای گفت: با اینکه مهلت ثبت‌اسم و عرضه‌ی فیلم به دبیرخانه جشنواره «سینماحقیقت» نزدیک به سه ماه ادامه خواهد داشت، با اینحال از تمامی فیلمسازان محترم تقاضا دارم که به هر میزان زودتر درمقایسه با مطرح کمپانی در جشنواره یازدهم سینماحقیقت و عرضه‌ی فیلم خود به دفتر جشنواره اقدام کرده و این مهم را به یکی دو روز پایانی کار موکول نکنند.

* یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

امیدواریم خبر “فراخوان یازدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» هفته آتی پخش می‌شود – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه