در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “صیانت از مجوزهای صادرشده به وسیله معاونت های ارشاد تا تعامل با هنرمندان/ وزیر ارشاد تازه درهای اتاق خود را به روی هنرمندان باز بگذارد – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: کاوه صباغ زاده کارگردان جوان سینما همزمان با عرضه سیدعباس صالحی تحت نام وزیر ارشاد دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاق مهمی که طی سال های واپسین شدیدا داد هنرمندان در زمینه های مختلف به ویژه زمینه موسیقی و سینما را درآورده این است که بسیاری به مجوزهای صادرشده به وسیله وزارت ارشاد هیچ اهمیتی نمی دهند و مدیران وزارت ارشاد هم در قبال این اتفاقات سکوت اختیار کرده و واکنشی به این دغدغه های نشان نمی دهند و امیدوارم که در دولت دوازدهم این رویه اصلاح شود.

کارگردان فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس اضافه کرد: وزیر ارشاد باید در طرف دیگر تمام نهادها و ارگان هایی که به مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحت نام متولی اصلی زمینه فرهنگ و هنر اهمیتی نمی دهند و فیلم ها و کنسرت ها و… را با محدودیت هایی مواجه می کنند ایستادگی کند؛ اقتدار وزارت ارشاد و صیانت از حقوق هنرمندان در زمینه ها و رشته های مختلف مهمترین خواسته ای است که بخش اعظم هنرمندان از مدیران فرهنگی دولت دوازدهم دارند و امیدوارم که به این خواسته ها توجه جدی شود.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به نهادهای مختلف ثابت کند که پای یکایک مجوزهایی که به کارهای فرهنگی و هنری داده ایستادگی می کند؛ متأسفانه سال ها است که ما بیننده دخالت ارگان ها و نهادهای مختلف در عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و این امر ناپسند باید یک روزی برای در بیشتر مواقع از بین برود.

این سینماگر در قسمت دیگری از این گفتگو با بیان اینکه تعامل با هنرمندان باید جزو اولویت های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد اظهار داشت: امیدوارم وزیر ارشاد تازه درهای اتاق خود را به روی یکایک هنرمندان باز بگذارد و همه هنرمندان قادر باشند بدون هیچ مدلی محدودیتی با ایشان ملاقات کرده و دردها و مشکلات شان را با ایشان به اشتراک بگذارند؛ مطمئناً اگر چنین اتفاقی رخ بدهد ما بیننده تحولی شگرف در تمامی زمینه های فرهنگی و هنری خواهیم بود و به سرعت قادر ایم به سوی پیشرفت و افزایش پیش برویم.

صباغ زاده پیشتر این گفتگو اضافه کرد: امیدوارم وزیر ارشاد مدیران باتجربه را به کار بگیرد؛ ما ماه ها است بیننده آن هستیم که کسانی در سمت های مختلف مدیریتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده می شوند که کمترین دانش، سواد و تخصصی در آن زمینه ندارند؛ این موضوع متأسفانه پیوسته در زمینه های فرهنگی و هنری کشور ما وجود داشته و به جز یکی دو مورد نادر ما در بیشتر مواقع بیننده آن بوده ایم.

دستیار اول کارگردان فیلم سینمایی «چهارشنبه خون به پا می شود» در خاتمه این گفتگو متذکر شد: مدیری می تواند برای زمینه فرهنگ و هنر کارساز باشد که با زمینه مدیریتی خود سنخیت و تناسب داشته باشد؛ تحت نام مثال ما اگر برای سینما مدیری را انتخاب کنیم که هیچ شناختی به این زمینه ندارد مطمئناً وی نمی تواند تأثیر مثبتی برای سینمای کشور در پی داشته باشد. ما نیازمند آن هستیم که مدیران معاونت های تابعه وزارت ارشاد از میان کسانی انتخاب شوند که سواد، شناخت و آگاهی کامل از آن زمینه دارند و خود برخاسته از آن زمینه هستند.

امیدواریم خبر “صیانت از مجوزهای صادرشده به وسیله معاونت های ارشاد تا تعامل با هنرمندان/ وزیر ارشاد تازه درهای اتاق خود را به روی هنرمندان باز بگذارد – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه