در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “شکست تجاری فیلم پردرآمدترین بازیگر جهان/ آمریکایی ها از «دزدان دریایی کاراییب» استقبال نکردند – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: قسمت جدید «دزدان دریایی کاراییب» آن طور که انتظار می‌رفت در آمریکا مورد استقبال قرار نگرفت٬ به علاوه از طرف دیگر فیلم تازه دواین جانسون نیز در گیشه شکست خورد.

به نوشته سینماپرس، فیلم «دزدان دریایی کاراییب: مردان مرده قصه نمی‌گویند» در تعطیلات چهار روزه منتهی به روز یادبود در آمریکا اکران شد. این فیلم پرهزینه در این چهار روز به فروشی برابر با ۷۷ میلیون دلار دست پیدا کرد که برای اثری با این شهرت و قابلیت ها رقم ناامیدکننده‌ای است. با این وجود فروش متوسط و به تعریفی پایین این فیلم در سینماهای آمریکا به خاطر فروش بالای فیلم در دیگر کشورها جبران شد. پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «دزدان دریایی کاراییب» خارج از آمریکا بیش از ۲۰۸ میلیون دلار بلیت فروخت.

دیگر فیلمی که هفته قبلی در آمریکا اکران شد، «گارد ساحلی» با بازی دواین جانسون بود. این فیلم نیز در افتتاحیه بسیار کمتر از انتظار بلیت فروخت در چهار روز در ابتدا به فروشی برابر با ۲۳ میلیون دلار اکتفا کرد. جانسون که سال قبلی عنوان پردرآمدترین بازیگر سینمای جهان را مختص خود کرده بود در چند سال قبلی معمولا فروش بالای فیلم‌ها را تضمین می‌کرد. ایشان در «گارد ساحلی» به کارگردانی ست گوردون کنار زک افران نقش‌آفرینی کرده است.

فروش افتتاحیه «گارد ساحلی»‌حتی از فروش فیلم «نگهبانان کهکشان» که چهار هفته از اکرانش می‌گذرد، کمتر بود. «نگهبانان کهکشان» در چهارمین هفته اکران با فروشی برابر با ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار دومین فیلم پرفروش در حال اکران در سینماهای آمریکا بود.

فیلم «دزدان دریایی کاراییب: مردان مرده قصه نمی‌گویند» با بودجه ۲۳۰ میلیون دلاری ساخته شده و تحت نام فصل پایانی این مجموعه فیلم‌های عرضه شده است. در این فیلم به کارگردانی یواخیم رونینگ و اسپن سندبرگ باز هم جانی دپ در نقش کاپیتان جک اسپاروی مشهور ظاهر شده است. از دیگر بازیگران این اثر سینمایی می‌توان به خاویر باردم، اورلاندو بلوم، جفری راش، گلشیفته فراهانی و استیون گراهام اشاره نمود.

فیلم «گارد ساحلی» نیز با بودجه ۷۰ میلیون دلاری ساخته شده است. پریانکا چوپرا بازیگر مشهور هندی، الکساندرا داداریو، جان بس و کلی رورباخ دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند. اکران جهانی این فیلم از دوم ژوئن شروع خواهد شد. دواین جانسون سال قبلی کمدی «معلومات مرکزی» را بر پرده سینما داشت که در سه روز در ابتدا به فروشی برابر با ۵۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار دست پیدا کرد.

با این وجود هفته قبلی برای دواین جانسون تمامی شکست نبود چرا که فیلم «سرنوشت خشمگین» با حضور ایشان با فروش فوق‌العاده بین المللی به ششمین فیلم تاریخ سینما مبدل شد که خارج از آمریکا بیش از یک میلیارد دلار بلیت فروخته است. نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار از فروش خارج از آمریکای «سرنوشت خشمگین» در سینماهای چین رقم خورده است.

همراه با اکران ناموفق دو فیلم جدید، فیلم «بیگانه: پیمان» به کارگردانی ریدلی اسکات در دومین هفته اکران به رده چهارم پرفروش‌های سینمای آمریکا سقوط کرد. این فیلم در چهار روز ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار بلیت فروخت تا بعد از دو هفته در آمریکا به فروشی برابر با ۶۰ میلیون دلار دست بیابد. این اثر درمقایسه با هفته در ابتدا اکران نزول فروش محسوس ۷۱ درصدی را تجربه کرد. «بیگانه» فیلمی در ژانر وحشت و علمی تخیلی است و با صرف ۱۰۱ میلیون دلار ساخته است. فروش بین المللی «بیگانه» هفته قبلی از فاصله ۱۶۱ میلیون دلار عبور کرد.

فروش «دیو و دلبر» نیز هفته قبلی تنها در آمریکا از فاصله ۵۰۰ میلیون دلار عبور کرد. قبل از این تنها هفت فیلم دیگر به این رکورد دست یافته بودند.

هم اینک سینمای هالیوود منتظر اکران فیلم «زن حیرت آور/ واندر وومن»‌ است تا حتی رونقی به گیشه کم رمق تابستانی سینما ببخشد. این فیلم به کارگردانی پتی جنکینز از هفته آتی در آمریکا اکران خواهد شد. در «زن حیرت آور» گال گدوت نقش ابرقهرمان زن جریان را بازی می‌کند. در ماه ژوئن چند فیلم مهم دیگر از نمونه «مومیایی»، «مبدل‌شوندگان: تازه ترین شوالیه» و انیمیشن «ماشین‌ها» نیز اکران می‌شوند.
ردیف

اسم فیلم

فروش آخر هفته / میلیون دلار

فروش کل(در آمریکای شمالی) / میلیون دلاربودجه


(میلیون دلار)

۱

دزدان دریایی کاراییب

۷۷

۷۷

۲۳۰

۲

نگهبانان کهکشان

۲۵.۱

۳۳۸.۴

۲۰۰

three

گارد ساحلی

۲۳

۲۷.۶

۷۰

four

بیگانه:‌ پیمان

۱۳.۱

۵۹.۹

۹۷

۵

همه‌چیز، همه‌چیز

۷.۳

۲۲.۷

۱۰

۶

دفترچه خاطرات یک بی‌ارائه

۵.۸

۱۴.۹

۲۲

۷

ربوده‌شده

۴.۹

۴۱.۱

۴۲

eight

شاه آرتور: افسانه شمشیر

۴.۱

۳۴.۸

۱۷۵

۹

بچه مدیرکل

۲.۳

۱۶۹.۵

۱۲۵

۱۰

دیو و دلبر

۱.۹

۵۰۰.۹

۱۶۰

امیدواریم خبر “شکست تجاری فیلم پردرآمدترین بازیگر جهان/ آمریکایی ها از «دزدان دریایی کاراییب» استقبال نکردند – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه