در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “شارلیز ترون هم حریف کریستوفر نولان نشد/ ایموجی‌ها سوژه سینما شدند – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: در هفته‌ای که درخشش فیلم جدید نولان ادامه یافت، شارلیز ترون نتوانست تماشاگران را به سینما بکشاند و «ایموجی»های مشهور در صحنه سینما ضعیف رفتار کردند.

به نوشته سینماپرس، فیلم جدید کریستوفر نولان در دومین هفته اکران بازهم بی‌رقیب پرفروش‌ترین اثر سینمای آمریکا است. «دانکرک» هفته قبلی با نزول فروش ۴۴ درصد بیش از ۲۸ میلیون دلار به چنگ آورد تا خیلی زود فاصله ۱۰۰ میلیون دلار فروش را در آمریکا پشت سر بگذارد.

فیلم به غیر از آمریکا در ۶۲ کشور دیگر اکران شد، در آن‌ها بیش از ۴۵ میلیون دلار بلیت فروخت. از این حیث فروش بین المللی «دانکرک» بعد از دو هفته به بیش از ۲۳۴ میلیون دلار رسید. فیلم جدید نولان روایت‌گر یکی از اساسی ترین اتفاقات جنگ جهانی دوم است که در آن نزدیک به ۴۰۰ هزار سرباز نیروهای متفقین از محاصره آلمانی‌ها گریختند.

انیمیشن «ایموجی» کالا جدید کمپانی سونی در نقطه مقابل «دانکرک» در هفته در ابتدا اکران توفیقی نداشت و با فروش ۲۵ میلیون دلاری نتوانست انتظارات را برآورده کند. با این وجود سونی اکران «ایموجی» را با استناد به بودجه ۵۰ میلیون دلاری فیلم موفقیتی بزرگ می‌داند.

در انیمیشن «ایموجی» که در جهان شکلک‌های مشهور اینترنتی روی می‌دهد، تی‌جی میلر صداپیشه شخصیتی به اسم جین است که در سرزمین تکستپولیس زندگی می‌کند. ایشان همراه رفقایش دنبال یافتن کدهایی هستند که آن‌ها را به زندگی عادی بازمی‌گرداند. آن‌ها در این راه به ناجیان دنیا مبدل می‌شوند. دیگر صداپیشگان این انیمیشن جی‌تی آستین، جنیفر کولیج، کریستینا آگوییلرا، سوفیا ورگارا و پاتریک استوارت هستند.

شارلیز ترون در «بلوند اتمی» باز هم بر پرده سینما ظاهر شد با اینحال در گیشه با اقبال چندانی روبه‌رو نشد و به فروش ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری اکتفا کرد. فیلم در دیگر کشورها از نمونه روسیه نیز اکران شد با اینحال در آن‌ها نیز بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار نصیبش نشد.

«بلوند اتمی» به کارگردانی دیوید لیچ با اقتباس از کتاب‌ مصور «سردترین شهر» ساخته شده است. جریان فیلم در روزهای پایانی جدایی میان آلمان شرقی و غربی روی می‌دهد و روی زندگی جاسوس خدمات اطلاعاتی انگلستان تمرکز دارد. جیمز مک‌آووی، جان گودمن، تیل شوییگر، ادی مارسن و توبی جونز دیگر بازیگران «بلوند اتمی» هستند که ۳۰ میلیون دلار صرف تولید آن شده است.  «بلوند اتمی» از معدود فیلم‌های اکشن است که شخصیت قهرمان آن زن است.

تا اینجای سال موفق‌ترین کمدی لایواکشن سینمای آمریکا، «مسافرت دختران» است که هفته قبلی نیز بیش از ۲۰ میلیون دلار فروش داشت. کل فروش این کمدی که در درجه‌بندی سنی نمایش برچسب R را مختص خود کرده است، در آمریکای شمالی به بیش از ۶۵ میلیون دلار رسیده است.

با این اوصاف فروش بین المللی «مرد عنکبوتی: بازگشت‌ به خانه» نیز در چهارمین هفته اکران به بیش از ۶۳۳ میلیون دلار رسید و انیمیشن «من نفرت‌انگیز ۳» با گذر از فاصله ۸۰۰ میلیون دلار فروش در تمامی جهان به پیروزی دیگری برای یونیورسال مبدل شد.

آنچه مایه شگفتی شد، فروش پایین اثر گرانقیمت لوک بسون است. «والرین و شهر هزار سیاره» با نزول فروش چشمگیر ۶۰ درصدی در دومین هفته اکران تنها ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بلیت فروخت تا بعد از تقلایی ۱۰ روزه در آمریکا به فروش ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری بسنده کرده باشد.

هفته قبلی فیلم‌های مهمی چون «دیترویت» به کارگردان کاترین بیگلو و مستند «پیامدی ناخوشایند» ساخته ال گور به روش محدود در چند سینمای آمریکا اکران شدند. اولین اکران «دیترویت» در ۲۰ سینما رقم خورد و از بلیت فروشی به روش متوسط در هر سالن سینما بیش از ۱۸ هزار دلار سود داشت.

«دیترویت» با فیلمنامه‌ای از مارک بول شورش‌های ۵۰ سال پیش شهر دیترویت را یادآوری می‌کند که در آن هفت مرد سیاه‌پوست و دو زن سفیدپوست کشته شدند. در این درام ۴۰ میلیون دلاری، جان بویگا،‌ ویل پولتر، آلجی اسمیت و جان کرازینسکی بازی کرده‌اند.

تعداد سینماهای محل اکران «پیامدی ناخوشایند» کمتر بود و این مستند تنها در ۴ سینما به نمایش سود با اینحال متوسط فروش بهتری داشت و در هر سالن بیش از ۳۲ هزار دلار بلیت فروخت. «پیامدهای ناخوشایند» هفته آتی در ۱۰۰ سینما نمایش داده می‌شود.
ردیف

اسم فیلم

فروش آخر هفته / میلیون دلار

فروش کل(در آمریکای شمالی) / میلیون دلاربودجه


(میلیون دلار)

۱

دانکرک

۲۸.۱

۱۰۲.۸

۱۰۰

۲

فیلم ایموجی

۲۵.۷

۲۵.۷

۵۰

three

مسافرت دختران

۲۰.۱

۶۵.۵

۱۹

four

بلوند اتمی

۱۸.۶

۱۸.۶

۳۰

۵

مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه

۱۳.۵

۲۷۸.۴

۱۷۵

۶

جنگ برای سیاره میمون‌ها

۱۰.۴

۱۱۸.۷

۱۵۰

۷

من نفرت‌انگیز ۳

۷.۷

۲۳۰.۴

۸۰

eight

والرین و شهر هزار سیاره

۶.۸

۳۰.۶

۱۷۷ تا ۲۱۰

۹

راننده بیبی

۴.۱

۹۲

۳۴

۱۰

زن حیرت آور

۳.۵

۳۹۵.۴

۱۵۰


* خبرآنلاین

امیدواریم خبر “شارلیز ترون هم حریف کریستوفر نولان نشد/ ایموجی‌ها سوژه سینما شدند – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه