در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “پایین نظر وزارت کار قرار گرفتن خانه سینما تأسف بار است/ به ۵۴ سال پیش برگشته ایم! – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: محمود قنبری صداپیشه سینما و تلویزیون اظهار داشت: از لحاظ من همه عضو های خانه سینما باید تحت پوشش بیمه باشند و اوضاع تازه ای که برای بیمه اعضا مقرر کرده شده است از لحاظ من جای تأسف دارد.

محمود قنبری در گفتگو با خبرنگار سینماپرس خاطرنشان کرد: از جهت دیگر هنرمندان را نمی توان جزو قشر کارگر دانست با اینحال با قرار گرفتن خانه سینما تحت نظر وزارت کار به هنرمندان نگاهی نادرست می شود و مطمئناً مشکلاتی که کارگران با وزارت کار دارند نیز برای هنرمندان بوجود می آید. خانه سینما باید پایین نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد و خانه سینما باید اقدامی صورت دهد که مسئولیت بسیاری از کارها به دوش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

وی اضافه کرد: هنرمندان حاوی وجهه ای در جامعه هستند که مردم به آن ها علاقه دارند و هنرمندان نیز در شکل گیری فرهنگ جامعه تأثیرگذار هستند متأسفانه با اعمال خانه سینما وجهه سینماگران حفظ نشده و خانه سینما به گونه ای نادرست پایین نظر وزارت کار قرار گرفته است. انجمن دوبلورها در سال ۱۳۴۲ به شکل اتحادیه از وزارت کار مجور گرفت با اینحال خیلی سریع با اصرار وزارت فرهنگ و هنر پایین نظر این وزارت قرار گرفتیم با اینحال امروز مجددا با عقبگردی باورنکردنی به ۵۴ سال پیش برگشته ایم و این بسیار تأسف بار است.

سرپرست گویندگان فیلم سینمایی «جنجال بزرگ» پیشتر اظهار داشت: سینما را از صنف دوبلورها گرفته اند و تلویزیون نیز بودجه چندانی ندارد بدین جهت بیکاری در بین صداپیشه ها فراگیر شده است. موقعیت به گونه ای است که سایت های بسیاری برای مشارکت به من توصیه دوبله کارهای سینمای جهان را دادند با اینحال من تنها در صورت رعایت موازین جمهوری اسلامی مشارکت با آن ها را پذیرفتم و متأسفانه بیننده هستیم که فیلم ها به وسیله دوبلورهای ضعیف دوبله شده و با کیفیت پایینی در دست مردم قرار می گیرد. از لحاظ من خانه سینما باید در تمام امور دخالت و نظارت داشته باشد تا به توجه به اوضاع موجود امنیت شغلی برای صداپیشه ها بوجود آید.

قنبری پیشتر خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۶۰ مدیران با فیلم های تصویری سخت داشتند با اینحال به مرور با مشکلشان با فیلم های تصویری حل شد و ما با مجوز این فیلم ها را دوبله می کردیم و امروز نیز از لحاظ من باید رویکردی مقرر کرده شود که مدیران با جهان دیجیتال آشنا باشند و قادر باشند با تفاوت تازه ای که در جهان رسانه رخ می دهد خود را وفق دهند. از لحاظ من خانه سینما باید برای برقرار کردن امنیت شغلی عضو های خود و مخصوصا عضو های انجمن دوبلورها به این مسائل توجه کند و تمهیداتی بیندیشد.

ایشان در انتهای اظهار داشت: به هیچ وجه نمی توان قرار گرفتن خانه سینما در پایین سری وزارت کار را بپذیرم و شدیدا اصرار دارم که خانه سینما باید پایین نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بگیرد. اتفاق تازه ای که برای خانه سینما رخ داده به هیچ وجه در شأن هنرمندان نیست و نباید این نهاد صنفی که یک نهاد فرهنگی و هنری است پایین نظر وزارت کار قرار می گرفت. متأسفانه هنوز تماس صمیمانه ای بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه سینما نیست.

امیدواریم خبر “پایین نظر وزارت کار قرار گرفتن خانه سینما تأسف بار است/ به ۵۴ سال پیش برگشته ایم! – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه