در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “لحظه نمایش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن ۲۰۱۷ مطرح شد – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن، لحظه و تاریخ نمایش فیلم‌های حاضر در قسمت‌های گوناگون این اتفاق سینمایی را پخش کرد.

به نوشته سینماپرس با استناد به گفته سایت جشنواره کن، در فاصله چند روز به شروع هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن، لحظه و تاریخ نمایش فیلم‌های حاضر در جشنواره شامل نمایندگان سینمای ایران مطرح شد.

سینمای ایران امسال نماینده‌ای در قسمت نبردی اصلی (نخل طلا) جشنواره کن نخواهد داشت با اینحال فیلم «لِرد» ساخته محمد رسول‌اف نماینده ایران در قسمت نبردی «نوعی نگاه»  خواهد بود.

«لِرد» (به معنی ته نشست مایعات) عنوان ششمین فیلم سینمایی محمد رسول‌اف است که بعد از چند سال دوردستی از تولیدات رسمی سینمای ایران، زمستان سال قبلی با گرفتن پروانه تولید در سکوت خبری، مقابل دوربین رفت و روایتگر جریان مردی به اسم رضا است که برای اداره‌ی مزرعه‌ی خود، در زنجیره‌ی روابط فاسد محلی گرفتار شده است.

این فیلم روز ۱۹ می (۲۹ اردیبهشت) و در سومین روز جشنواره در دو سانس ۱۱ و ۱۶:۳۰ در سالن «دبوسی» جشنواره به روی پرده می‌رود. «لِرد» یک نمایش هم روز ۲۰ می در سالن «بازین» جشنواره خواهد داشت.

فیلم «وقت نهار» به کارگردانی علیرضا قاسمی تحت نام یکی از ۹ فیلم بخش نبردی فیلم‌های کوتاه جشنواره کن برای نخل طلای بهترین فیلم کوتاه رقابت می‌کند. سری ۹ فیلم بخش نبردی کوتاه جشنواره کن روز ۲۷ می (۶ خرداد) در دو سانس ۱۱ و ۱۶ در سال «دبوسی» و «بونوئل» جشنواره به نمایش قرار داده می‌شوند.

به علاوه از طرف دیگر فیلم «حیوان» ساخته بهرام و بهمن ارک نیز که در قسمت سینه‌فونداسیون جشنواره کن پذیرفته شده است، نیز روز ۲۴ می (سوم خرداد) در سالن «بونوئل» جشنواره معرفی می‌شود.

فیلم «۲۴ فریم» تازه ترین ساخته عباس کیارستمی هم امسال به مناسبت هفتادمین سالگرد اجرا جشنواره فیلم کن روز ۲۳ می (دوم خرداد) ساعت در «گرند لومیر» سالن اصلی کاخ جشنواره و دومین نمایش خود را نیز روز ۲۴ می (سوم خرداد) در سالن سینمایی «Soixantième» به روی پرده می‌رود.

فیلم «آن‌ها» ساخته آناهیتا قزوینی‌زاده هم که تحت نام یکی از فیلم‌های بخش نمایش‌های ویژه کن ۲۰۱۷ انتخاب شده است، نیز روز ۱۹ می ساعت ۱۹:۱۵ در سالن «SOIXANTIÈME» جشنواره به نمایش قرار داده خواهد شد.

هفتادمین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ می (۲۸ اردیبهشت تا ۷ خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود و امسال «پدرو آلمادوار» کارگردان مطرح اسپانیایی ریاست هیات داوران بخش نبردی را بر عهده دارد.

«کریستین مونجیو» کارگردان رومانیایی عهده‌دار ریاست هیئت داوران بخش نبردی فیلم‌های کوتاه و سینه‌فونداسیون است و «اوما ترومن» نیز مدیرعامل داوران بخش «نوعی نگاه»  است.

به علاوه از طرف دیگر «ساندرین کیبرلن» بازیگر فرانسوی نیز در راس هیات داوران جایزه «دوربین طلای کن»  ویژه بهترین فیلم اول جشنواره قرار دارد.

امیدواریم خبر “لحظه نمایش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن ۲۰۱۷ مطرح شد – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه