در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “روایت بازیگر برنده سیمرغ از نقش فروشی در سینما! – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: بازیگر پیشکسوت سینما گفت: جوانی پیش من آمد و می پرسید که به چه نحو می تواند وارد سینما شود و بازیگری کند، چند وقت بعد ایشان را دیدم که در یکی دو فیلم بازی کرده بود، از ایشان پرسیدم چگونه شد که وارد فیلم شدی که با تعجب گفت تهیه کننده از من ۴۵ میلیون تومان پول خواست و من دادم و نقشی را در فیلمش گرفتم!

مهدی فقیه بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که با حضورش در بسیاری از سریال‌های خاطره‌انگیز تلویزیون در فکر‌های مردم باقی مانده است این ایام درمقایسه با در سالهای گذشته بود که کم کارتر شده است.

فقیه در جدید‌ترین گفت‌وگوی خود با روزنامه جام جم به نکات تاسف‌باری در تماس با موقعیت امروز حرفه بازیگری اشاره کرده است. در بخشی از این گفتگو آمده است: هنوز مدتی است که سرگرم انجام کاری نیستم،‌از یک طرف تولیدات در سینما و تلویزیون به دلیل مشکلات مالی بشدت کاهش داشته است و از جهت دیگر آنها که باتجربه هستند و درس خوانده در کمال تاسف مورد کم مهری و بی اعتنایی قرار می گیرند.

ایشان در ادامه گفت: اوضاع کار کردن در سینما واقعا تاسف برانگیز شده است، جوانی پیش من آمد و می پرسید که به چه نحو می تواند وارد سینما شود و بازیگری کند، چند وقت بعد ایشان را دیدم که در یکی دو فیلم بازی کرده بود، از ایشان پرسیدم چگونه شد که وارد فیلم شدی که با تعجب گفت تهیه کننده از من ۴۵ میلیون تومان پول خواست و من دادم و نقشی را در فیلمش گرفتم. با این اوضاع باید در دانشگاه هنر و دانشگاه تهران را بست در این سینما آنچه ارزش ندارد تحصیل و تجربه است!

این بازیگر پیشکسوت که در سال ۸۸ برای بازی در فیلم سینمایی «ملک سلیمان» برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده بود، پیشتر با اشاره به سختی‌های بازیگری و تلاش نسل قدیم این حرفه برای گسترش این هنر در دیگر شهرهای کشور و توجه به مسائل غیرمادی در سینما اظهار کرد: به خاطر دارم قبل از انقلاب، آقای علی نصیریان پنج شنبه و جمعه ها می آمد شیراز و علاقه مندان را آموزش می دادند یا آقای عزت الله انتظامی، این مرد بزرگ یک فولکس قرمز داشت و از تهران این راه را می کوبید و می آمد شیراز و با من و دوستان دیگر کار می کرد و ما از ایشان می آموختیم، اکنون شما بلیت هواپیما بگیرید و به یکی از همین چهره های جوان بدهید بگویید برو فلان شهرستان کارگاه برگزار کن! واقعا چه برخوردی می کند؟

ایشان در ادامه انتقاداتش گفت: راه و مسیری که من و امثال من در سینما پی گرفتیم و سبک و نوع کارمان واضح است، اغلب در فیلم های دفاع مقدسی و قرآنی حضور داشتیم، هیچ وقت اهل لابی گری و زنگ زدن به این و آن و نقش گرفتن به هر هزینه ای نبوده ام، در سینما نان مشکوک نخوردم، با اینحال الان فکر میکنم این نان و این گونه نان خوردن سالم نیست.

امیدواریم خبر “روایت بازیگر برنده سیمرغ از نقش فروشی در سینما! – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد