در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “«جری لوییس» کمدین مطرح سینما درگذشت – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: جری لوییس که برای بازی در نقش های کمدی در جهان شناخته می‌شد، در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

به نوشته سینماپرس با استناد به گفته ورایتی، جری لوییس که برای بازی در نقش های کمدی در جهان شناخته می‌شد، درگذشت.

مدیر برنامه‌های سلطان کارکشته کمدی تایید کرده که ایشان در ۹۱ سالگی در لاس وگاس چشم از جهان فروبسته است.  

جری لوییس، کمدین بی‌پروایی که در دهه ۱۹۵۰ با دین مارتین هم‌تیم شد و بعدها در «پروفسور دیوانه» و «پادو» بازی کرد و تله‌تون «دیستروفی عضلانی» را ایجاد کرد، در ۹۱ سالگی درگذشت.

طی ۱۰ سال آخر زندگی‌اش، اعتبار این الگوی کمدی کمی خدشه‌دار شده بود چون مجبور شد بعد از اینکه چند شوخی بد کرده بود معذرت‌خواهی کند و حتی در ۹۰ سالگی‌اش هم شوخی‌های زن‌ستیزانه می‌کرد و فرضیه‌های سیاسی راستی خود را به اشتراک می‌گذاشت.

ایشان در فیلم‌های واپسین مانند «سلطان کمدی» مارتین اسکورسیزی هم بازی کرد، با اینحال از انتهای دهه شصت میلادی تا این لحظه تا حدود فراوانی خارج از پرده سینما بود و بیشتر در تله‌تونش فعالیت می‌کرد که در طول فعالیتش برای آن تا سال ۲۰۱۱، چیزی نزدیک به ۲.۵ میلیارد دلار درآمدزایی کرد.

امیدواریم خبر “«جری لوییس» کمدین مطرح سینما درگذشت – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه