در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “«جرج کلونی» سه هزار کودک محروم سوری را به مدرسه می فرستد – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: جرج کلونی اوضاع مدرسه رفتن سه هزار کودک آواره سوری در لبنان را ممکن می‌کند.

به نوشته سینماپرس، بنیاد خیریه کلونی در مشارکت با گوگل و کمپانی اچ‌پی به یونیسف و وزارت آموزش لبنان کمک می‌کنند تا اوضاع مدرسه رفتن سه هزار کودک سوری محروم از تحصیل ممکن شود.  

با توجه به آمارهای سازمان ملل بیش از ۲۰۰ هزار کودک آواره سوری امکان درس خواندن ندارند. بیش از یک میلیون آواره سوری در لبنان زندگی می‌کنند که نیمی از آن‌ها کودک هستند.

جرج کلونی بازیگر برنده اسکار و همسرش امل کلونی در این باره گفته‌اند: «نمی‌توان یک نسل را تنها به این دلیل که در لحظه نامناسب در مکانی نامناسب به دنیا آمده‌اند، از دست داد. هزاران مهاجر سوری در هشدار جدا ماندن از بخش مولد جامعه هستند. آموزش رسمی هشدار را از آن‌ها دور می‌کند.»

کمک ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار دلاری بنیاد کلونی، گوگل و اچ‌پی هزینه‌های حمل‌ونقل، محتویات آموزشی، رایانه‌ها و حقوق معلمان را تامین خواهد نمود.

بنیاد کلونی مطرح کرده است که به جای سرمایه‌گذاری روی مدارس خصوصی، کمک‌های مالی را به مدارس دولتی لبنان اعطا می‌کند.

در اثر جنگ داخلی طولانی مدت سوریه تا به این لحظه نزدیک به نیمی از جمعیت ۲۲ میلیون نفری آن آواره شده‌اند.

امیدواریم خبر “«جرج کلونی» سه هزار کودک محروم سوری را به مدرسه می فرستد – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه