در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “ترامپ از کمپانی در جشن هنرمندان منصرف شد – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

صبا: مرکز فرهنگی جان اف کندی در واشنگتن هر سال با اعطای نشان از هنرمندان تجلیل می‌کند. در این مراسم به طرز معمول مدیرکل‌جمهوری و بانوی اول هم حضور دارند. امسال به خاطر مخالفت‌ها این مراسم بدون حضور ترامپ و همسرش برگزار می‌شود.

کاخ سفید در اعلامیه‌ای مطرح کرد دونالد ترامپ و همسرش تصمیم گرفته‌اند تا در مراسم مرکز فرهنگی جان اف‌کندی کمپانی نکنند تا از این حیث دریافت‌کنندگان جوایز و مهمانان قادر باشند بدور از مسائل سیاست و حواشی آن جشن خود را برگزار کنند.

تصمیم مدیرکل‌جمهوری و بانوی اول برای عدم کمپانی در این مراسم بعد از آن اجرا میشود که دست‌کم دو تن از هنرمندانی که برنامه ریزی شده است به آنان نشان افتخار اعطا شود، بصورت رسمی گفته بودند در مراسمی که قبل از اعطای جوایز در کاخ سفید برگزار می‌شود، کمپانی نخواهند کرد.

کارمن دلاوالاده با پخش اعلامیه‌ای مطرح کرده بود دعوت کاخ سفید برای کمپانی در مراسم جشن را با استناد به نگاه تفرقه‌برانگیز اجتماعی و تلخ اخلاقی که رهبری حال حاضر ما آن را انتخاب نخواهد پذیرفت. نورمن لیر، تهیه‌کننده و نمونه دیگری از دریافت‌کنندگان نشان افتخار هم در گفتگو‌ای با روزنامه لس‌انجلس تایمز گفته بود ایشان نیز در مراسم کاخ سفید کمپانی نخواهد کرد.

مراسم سالانه بزرگداشت هنرمندان در مرکز فرهنگی هنری جان اف کندی یکی از اصلی ترین اتفاقات فرهنگی آمریکا به شمار می‌رود. این مرکز عظیم ترین مرکز فرهنگی شهر واشنگتن به شمار می‌رود. مریل استریپ، آرتا فرانکلین، رابرت دنیرو، تام هنکس و استینگ از نمونه هنرمندانی هستند که در سال‌های قبلی مفتخر به دریافت نشان افتخار این مرکز شده‌اند.

امسال مراسم اهدای نشان افتخار سوم دسامبر برگزار خواهد شد. دبورا اف راتر، مدیرکل این مرکز در گفت‌وگویی با نیویورک تایمز گفته، دلیل اتخاذ این ایده از جانب کاخ سفید را درک می‌کند و عدم حضور مدیرکل‌جمهوری وقت در این مراسم رخدادی کم‌سابقه و دلسردکننده است.

امیدواریم خبر “ترامپ از کمپانی در جشن هنرمندان منصرف شد – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه