در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “تجربه دارای اختلاف تماشاگران در فیلم جدید ایناریتو – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: الخاندرو گونزالس ایناریتو در فیلم‌ جدید‌اش با بهره برداری از تکنولوژی حقیقت مجازی تماشاگران را در ترس و آشفتگی مهاجران شریک می‌کند.

به نوشته سینماپرس، کارگردان برنده اسکار آثاری چون «بردمن» و «بازگشته از گور» با فیلم «گوشت و شن» پا به هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن قرار داده است.

ایناریتو در این فیلم با بهره برداری از تکنولوژی حقیقت مجازی تماشاگران را به دل بحران‌های پیش‌ روی مهاجرانی می‌برد که از روی ناچاری تلاش می‌کنند از مکزیک به آمریکا مسافرت کنند.

برای تماشای فیلم جدید ایناریتو باید به یک آشیانه هواپیما بروید نه یک سالن سینمای معمولی در جشنواره کن. بعد از اینکه کفش‌ها را درآورید و پا به اتاقی تاریک و بزرگ گذاشتید فرصت به پوشیدن ابزارهای تماشای حقیقت مجازی می‌رسد. با شروع فیلم در ابتدا تنها در شب به صحرایی تاریک قدم می‌گذارید و بعد از آن در صحرا خود را میان گروهی از زنان، مردان و کودکان می‌یابید.

فاصله میان تماشاگر و فیلم از میان رفته است، ناگهان سکوت با صدای هلی‌کوپترها شکسته می‌شود، نورافکن‌ها روشنایی کورکننده‌ای دارند و صدای فریاد مرزبان‌ها به گوش می‌رسد: «تکان نخورید. دست‌ها را روی سرتان بگذارید.»

انگار که خواب می‌بینید، صحنه عوض می‌شود و میز درازی با اشکالی غریب روی آن از ناکجا ظاهر می‌شود. مردی که به زحمت از کف دست بزرگ‌تر است از رودخانه‌ای می‌گذرد و قایقی بسیار کوچک سرنگون می‌شود و مسافران که بسیار کوچک دیده می‌شوند از قایق بیرون می‌ریزند.

در همان حال مردانی با اندازه‌های حقیقی دور میز نشسته‌اند و سرگرم بازی هستند. آیا این مردان قاچاقیان انسان هستند؟‌ قاچاقچیانی که مرگ و زندگی مهاجران برایشان اهمیتی ندارد؟ زمانی برای پی بردن به این راز نیست چرا که مجددا ناگهان مرزبان‌ها از راه می‌رسند همزمان با اینکه عصبانی‌تر و خشن‌تر از قبل هستند. با اینحال این دفعه موضوع دارای اختلاف است مرزبان‌ها سراغ تو آمده‌اند.

ایناریتو که سال ۲۰۱۶ جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای «بازگشته از گور» از آن خود کرد پیرامون فیلم جدید‌اش گفت: «تجربه تماشای «گوشت و شن» برای تماشاگران یکسان نیست.» ایشان چهار سال لحظه صرف تولید این طرح حقیقت مجازی کرده که برنامه ریزی شده است بعد از نمایش در کن در موزه‌های تمامی جهان به نمایش درآید.

این کارگردان مکزیکی پیشتر با اشاره به اختلاف میان سینما و حقیقت مجازی گفت: «در حقیقت مجازی فریم نیست.و محدودیت‌های محیط دو بعدی از میان می‌رود.»

امیدواریم خبر “تجربه دارای اختلاف تماشاگران در فیلم جدید ایناریتو – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه