در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “تبلیغ اسرائیل و تهدید به بمب‌گذاری در جشنواره فیلم «کن» – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن، با حاشیه‌هایی چون تهدید به بمب‌گذاری و حضور وزیر رژیم صهیونیستی همراه شد.

به نوشته سینماپرس، جشنواره فیلم کن که یکی از همایش‌های تبلیغاتی کشورهای استعماری شمرده می‌شود باز هم دچار حاشیه‌های سیاسی ‌شد.

امسال هم همراه با اوضاع ویژه ایمنی و تهدیدهای تروریستی، وزیر فرهنگ و ورزش رژیم غاصب اسرائیل نیز تحت نام مهمان ویژه در این جشنواره حضور یافت.میری رگو، وزیر اسرائیلی در این جشنواره با لباسی شامل تصویر قدس شریف حضور یافت. نشریات صهیونیست، این حرکت را تبلیغی برای پنجاهمین سالگرد اشغال شهر قدس به وسیله رژیم صهیونیستی توصیف کردند. نکته قابل تأمل این است که میری رگو، از عضو های حزب راست افراطی اسرائیل است. درحالی که بسیاری از مصرف کنندگان عرب در محیط مجازی به دعوت از وزیر رژیم اشغالگر قدس انتقاد کرده‌اند، هنرمندان ایرانی حاضر در جشنواره کن هنوز هیچ واکنشی نشان نداده‌اند. در این جشنواره کسانی چون اصغر فرهادی، رخشان بنی اعتماد، امیر اسفندیاری (مسئول غرفه ایران در جشنواره کن) و … حضور دارند با اینحال هنوز خبری پیرامون انتقاد آنها به دعوت جشنواره کن از میری رگو مخابره نشده است.

به علاوه از طرف دیگر نشریهها خبر دادند که امسال نیز از قبیل سال قبلی، جشنواره فیلم کن در سایه تهدیدهای تروریستی و محیط ایمنی برگزار می‌شود.

خبرگزاری ایسنا گزارش داد، درب‌های ورودی به کاخ جشنواره، بطور کلی کنترل می‌شود و این کنترل و بازرسی بدنی مخاطبان، منجر شده است، صف‌های طولانی برای ورود به کاخ جشنواره تشکیل شود و در سطح شهر نیز حضور گسترده پلیس بطور کلی مشهود است.

 تهدید به بمب‌گذاری دلیل تغییراتی در جانمایی مکان‌های هرساله و عده ای برنامه‌های این اتفاق سینمایی شده است، ایستگاه پایانی اتوبوس‌هایی که مسافران جشنواره را از شهر نیس به کن منتقل می‌کنند از میدان شهرداری واقع در جنب کاخ جشنواره به فاصله‌ای دورتر همراه با ایستگاه قطار منتقل شده و محل نگهداری وسایل مهمانان جشنواره نیز تغییر کرده و وسایل قبل از تحویل به وسیله سگ‌های پلیس بازرسی می‌شوند.

با توجه به مطرح مدیر چتر سینمای ایران این تدابیر ایمنی دلیل شده بعد از گذشت دو روز از شروع مارکت جشنواره، با استناد به ممنوعیت ورود کامیون به محل برپایی مارکت، هنوز بسیاری از کمپانی‌کنندگان موفق به انتقال کامل وسایل خود نشده‌اند.

تیرماه سال قبلی شهر نیس در ۳۰ کیلومتری کن مورد حمله تروریستی قرار گرفت و کامیونی مردم را که برای تماشای حریق‌بازی به یکی از خیابانهای شهر آمده بودند پایین گرفت و ۸۴ نفر در این حمله کشته شدند.

* کیهان

امیدواریم خبر “تبلیغ اسرائیل و تهدید به بمب‌گذاری در جشنواره فیلم «کن» – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه