در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “اجرا چهارمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» روزهای انتهای هفته جاری در تهران – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: نادر طالب‌زاده دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو از اجرا چهارمین دوره این کنفرانس بین‌المللی با عنوان «بر لبه پرتگاه ۲ » طی روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت (انتهای هفته جاری) اطلاع داد.

به نوشته سینماپرس، وی با مطرح این خبر اضافه کرد:  ۲۵ شخصیت اروپایی و آمریکایی شمالی در روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه جاری همراه با متفکران و چهره‌های داخلی در هتل پارسیان کوثر به تبادل نظر حول مسائل مختلف جهان امروز می‌پردازند.

 طالب‌زاده، در تشریح محورهای اصلی این کنفرانس گفت: «بررسی دلایل افول ارزش‌های انسانی و اخلاقی در تمدن غربی»، «رابطه هنرهای تجسمی در پیشبرد ایدئولوژی» و منقش هنر متعهد و مستقل در پیشبرد جهانی آزاد و عاری از خشونت»، از نمونه محورهای مطرح شده و تبادل نظر در این کنفرانس به شمار می‌رود.

دبیر چهارمین کنفرانس بین‌المللی افق نو از بررسی شیوه‌های صهیونیستی در گسترش تروریسم، نمونه‌های جانشین نظم جهانی، آگهی اسلام‌هراسانه، نقش مقاومت در تغییر معادلات منطقه‌ای و جهانی، بعنوان دیگر محورهای این کنفرانس اسم برد و اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و مجلس فرانسه، فراگیر شدن احزاب راست افراطی در اروپا و چگونگی آزادسازی مراکز تصمیم‌سازی اقتصادی، سیاسی، نظامی، آکادمیک و مطبوعاتی غرب از استعمار لابی‌های صهیونیستی که در تضاد مستقیم با منافع شهروندان آمریکایی و اروپایی هستند نیز در این کنفرانس مورد تبیین، بحث و تبادل نظر صاحبنظران بین المللی و متفکران ایرانی قرار می‌گیرد.

ایشان در تبیین اهداف اجرا این کنفرانس اظهار داشت: مطابق رسم همه ساله، کنفرانس بین المللی افق نو که در امسال بیننده اجرا چهارمین دوره آن هستیم، محمل و بستری خوب برای هم فکری، تبادل نظر و سود‌گیری از آرا و نظرها متفکران و متفکران اروپایی ممکن تولید میکند تا برای دستیابی به روشهای مشترک به سوی جهانی عاری از خشونت و تروریسم و با نیت جستجوی زندگی انسانی، توأم با پاسداشت ارزش‌ها و هنجارهای متعالی بشر گام برداریم.

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود غلامرضا منتظمی دبیر اجرایی چهارمین کنفرانس بین‌المللی افق نو نیز اشاره به دستاوردهای موثر و عمیق اجرا سه دوره کنفرانس افق نو تصریح کرد: این کنفرانس میعادگاه انسان‌های متفکر و اندیشمندی است که از اقصی نقاط جهان برای تبیین آرا و نظرها خود در راستای رسیدن به جهانی بهتر و زیباتر گرد هم  می‌آیند.

منتظمی از تمامی صاحب‌نظران علوم انسانی، متفکران و علاقمندان به مباحث اجتماعی و فرهنگی و مسائل بین المللی و منطقه ای دعوت کرد برای حضور در این کنفرانس در روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه در سالن کنفرانس هتل کوثر تهران واقع در میدان ولیعصر (ع) حضور یابند.

ضروری به ذکر است طی سال های واپسین شخصیت های آکادمیک، رسانه ای، سیاستمداران سابق، نویسندگان و نیز فعالین ضدصهیونیستی غربی طی سلسله کنفرانس های بین المللی افق نو و هالیوودیسم به ایران آمدند که بازتاب آن در عرصه بین -المللی در پربازدید ترین روزنامه ها، مجلات، سایت ها و نمایشگرهای جهان من جمله بی. بی. سی، سی. ان. ان، فاکس نیوز، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، دیلی تلگراف، ایندیپندنت، گاردین، هافینگتون پیست، آسوشیتد پرس، فارین پالیسی، هاارتز، دیلی میل، جروزالم پست، جروزالم آنلاین، یاهو، ام. اس. ان، فرانس۲۴، الجزیره، هالیوود ریپورتر، سی. بی. سی، اسکای نیوز، الاهرام، سی. بی. اس، عصر اسرائیل، اخبار ملی اسرائیل و… منعکس شده است. در داخل ایران نیز بجز خبرگزاری های مشهور، حضور این چهره های مبارز در برنامه های پرمخاطب راز و عصر و بحث و گفتگو در خصوص موضوعات گوناگون منطقه ای و بین المللی و نیز حقایق ناگفته غرب از زبان آنها، بازتاب غیرقابل انکاری پیدا کرد.

امیدواریم خبر “اجرا چهارمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» روزهای انتهای هفته جاری در تهران – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد