در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “برندگان جشنواره فیلم مونیخ ۲۰۱۷ عرضه شدند – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: فیلم‌های ساخته آندری زویاگینتسف، پدرو پینو و تام لاس از برندگان سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم مونیخ شدند.

به نوشته سینماپرس با استناد به گفته آسوشیتدپرس، «بی‌عشق» برنده بخش نبردی جشنواره فیلم کن موفق شد تا جایزه بهترین فیلم بین‌المللی جشنواره فیلم مونیخ را تصاحب کند.

فیلم‌های ساخته آندری زویاگینتسف، پدرو پینو و تام لاس از برندگان سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم مونیخ بودند.

جایزه ۵۰ هزار یورویی بهترین فیلم بین‌المللی در قسمت سینه‌مسترز به زویاگینتسف با فیلم «بی‌عشق» رسید که نمایش خود را از اول ژوئن در روسیه شروع کرده است.

تهیه کنندگان این فیلم در مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم زوریخ این جایزه را از دست والسکا گریسباخ کارگردان آلمانی مدیرکل بخش داوری بین‌المللی گرفتند.که فیلم خود این کارگردان با عنوان «غربی» در ماه می امسال در جشنواره فیلم کن و در قسمت نوعی نگاه نخستین اکران جهانی خود را تجربه کرده بود.

این دومین بار است که زویاگینتسف کارگردان روسی از جشنواره فیلم مونیخ جایزه دریافت می‌کند. وی پیشتر برای «لویاتان» جایزه بخش نبردی سال ۲۰۱۴ را برده بود.

جایزه ۱۲ هزار یورویی بخش سینه‌ویژن نیز برای بهترین کارگردان نوظهور بین‌المللی به کارگردان پرتغالی پدرو پینو با فیلم «کارخانه هیچ چیز» رسید و هیات داوران آن را فیلمی بسیار پرانرژی برای قرن بیست و یکم خواند.

در این مراسم فیلم «باغ» پیرامون یک خانواده آلمانی در دهه ۱۹۷۰ برنده بزرگ مراسم بود و جایزه استعداد تازه سینمای آلمان را دریافت کرد.

جایزه فیپرشی که از جانب گروه داوری برای سومین بار اهدا شده و به فیلمی تعلق می‌گیرد که از سینمای نوی آلمان باشد به تام لاس برای فیلمی با عنوان «زشت و نابینا» رسید که برای توازن بین درام وکمدی و رمانس موفق به کسب این جایزه شد.

روبرتودی پولیس نیز در قسمت یک فیلم بلند ایتالیایی با فیلم «قلب‌های ناب» جایزه این بخش را دریافت کرد. جایزه منتخب تماشاگران فستیوال نیز به «هنوز جوان» ساخته دیوید شیلشتر تعلق گرفت. جایزه فیلم سینمای آلمان برای «صلح-پل» نیز به آکی کوریسماکی اهدا شد.

پیشتر از برایان کرانستون بازیگر آمریکایی نیز تجلیل شده بود.

در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم مونیخ بیش از ۸۱ هزار تن کمپانی کردند و به تماشای ۱۸۰ فیلم به نمایش درآمده نشستند.

سوفیا و النور فورد کاپولا و میشل آزناویسوس کارگردان فرانسوی از مهمانان خارجی این دوره بودند.

  

* مهر

امیدواریم خبر “برندگان جشنواره فیلم مونیخ ۲۰۱۷ عرضه شدند – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد