در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “بازیگر «بتمن» در فیلم علی عطشانی/ اولین کالا مشترک سینمای ایران و هالیوود – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: اولین مشارکت مشترک سینمای ایران و هالیوود فیلمی به کارگردانی علی عطشانی و بازی وال کیلمر خواهد بود.

به نوشته سینماپرس، نشریه هالیوودریپورتر از تولید فیلمی به کارگردانی علی عطشانی و بازی وال کیلمر اطلاع داد و آن را اولین کالا سینمای مشترک دو کشور ایران و آمریکا خواند.

فیلم کمدی «فرزند اول» پیرامون زندگی مرد آمریکایی ایرانی‌ تباری به اسم بن و همسرش کیت است که در کالیفرنیا زندگی می‌کنند. کیت باردار می‌شود و آن‌ها با سخت روبه‌رو می‌شوند. برای حل سخت آن‌ها پای خانواده‌ها به میان می‌آید، خانواده‌هایی که چندان با هم جور نیستند. پدر بن یک ایرانی ضد آمریکا و پدر کیت یک آمریکایی ضد ایران است.

«فرزند» اول از آن جهت ارزش دارد که اولین فیلم بلند حاصل مشارکت ایران و هالیوود است و عوامل آن ترکیبی از مردمان اهل آمریکا و خاورمیانه هستند.

وال کیلمر بازیگر مشهور آمریکایی برای بازی در فیلم‌هایی چون «اسلحه برتر»، «بتمن برای در بیشتر مواقع» و «مخمصه» مشهور است.

در آن سو علی عطشانی فیلمساز مشهور ایرانی است که فیلم‌هایی چون «تلفن‌ همراه مدیرکل‌جمهور»، «پوست موز»، «نقش نگار» و «آقای الف» را در کارنامه دارد. ایشان قبل از این نیز با کارگردانی «بهشت» که کالا مشترک سینمای ایران و آلمان بود، کار در طرح‌های بین‌المللی سینمایی را تجربه کرده است.

فیلمبرداری «فرزند اول» از ماه اوت در لس‌آنجلس شروع می‌شود. فیلمنامه «فرزند اول» حاصل مشارکت سم خوزه، تارک زهدی و مهدی علی‌میرزایی است.

امیدواریم خبر “بازیگر «بتمن» در فیلم علی عطشانی/ اولین کالا مشترک سینمای ایران و هالیوود – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه