در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “بازگشت وحشت به سینما با چهره‌ای معصوم – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: فیلمی ترسناک و انیمیشنی با محوریت حیوانات ماجراجو برای رقابت با «برج تاریک» و «دانکرک» به پرده سینماهای آمریکا آمدند.

فیلم ترسناک «آنابل: خلقت» کالا جدید کمپانی برادران وارنر از جهان عروسکی که وحشت را به پرده سینما آورد، از سه اثر قبل از خود قدرتمندتر بر پرده ظاهر شد و با ۳۵ میلیون دلار فروش در صدر جدول پرفروش‌های سینماهای آمریکا قرار گرفت.

بر خلاف «آنابل:‌ خلقت»‌، عملکرد کلی گیشه سینمای آمریکا در هفته قبلی چندان رضایت‌بخش نبود و فروش کلی سینما درمقایسه با لحظه شبیه به در سال قبلی ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد که نتیجه ادامه عملکرد ضعیف «برج تاریک»‌، «دیترویت» و فروش پایین انیمیشن «عملیات آجیلی ۲» در افتتاحیه بود.

«آنابل: خلقت» به کارگردانی دیوید اف سندبرگ جریان مردی عروسک‌ساز و همسرش را روایت می‌کند که بعد از مرگ دختر کوچک‌شان چندین دختر یتیم و پرستار آن‌ها را در خانه‌شان می‌پذیرند. مهمانان خانه خیلی زود هدف حمله عروسکی به اسم آنابل قرار می‌گیرند که ساخته دست مرد عروسک‌ساز است. بیش از نصف تماشاگران «آنابل: خلقت» (۵۲ درصد) زنان بودند و ۴۶ درصد آن‌ها بالای ۲۵ سال سن داشتند.

تابستان سال قبلی فیلم ترسناک «احضار روح ۲» در افتتاحیه بیش از ۴۰ میلیون دلار فروش داشت و بالاخره با فروش ۳۲۰ میلیون دلاری در تمامی جهان به کار خود انتهای داد. جف گلداستاین از کمپانی برادران وارنر با مطرح رضایت از فروش افتتاحیه فیلم گفت:‌ «با توجه به گیشه کم رمق تابستان فروش ۳۰ میلیون دلاری «آنابل»‌ مایه خوشحالی است.»

کمپانی برادران وارنر بی شک تا اینجای تابستان با عرضه فیلم‌هایی چون «زن حیرت آور»، «دانکرک» و اکنون «آنابل» موفق‌ترین کمپانی هالیوود بوده است. «دانکرک» بعد از قبلی چهار هفته بازهم با قدرت به اشتراک پرفروش‌های سینمای آمریکا حضور دارد و هفته قبلی نیز با فروش ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری در رده دوم پرفروش‌های قرار گرفت. فروش بین المللی فیلم جدید کریستوفر نولان تا اینجای کار در تمامی جهان به بیش از ۳۶۳ میلیون دلار رسیده است که برای فیلمی درام پیرامون جنگ جهانی دوم عملکرد بسیار خوبی به شمار می‌رود.

هفته قبلی گیشه بین‌الملل در دست اثری از سینمای چین با عنوان «جنگجوی گرگ ۲» بود که به فروشی برابر با ۸۳ میلیون دلار دست پیدا کرد. با این وجود همانگونه که گمانه زنی می شود بخش اعظم این فروش در گیشه چین؛ دومین مارکت بزرگ سینمای جهان، به دست آمد. بعد از «جنگجوی گرگ ۲»‌ دومین فیلم پرفروش گیشه بین‌الملل «آنابل: خلقت» بود که در ۳۹ کشور اکران شد و ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروخت.

اثر جدید‌ دیگری که هفته قبلی در آمریکا اکران شد، انیمیشن «عملیات آجیلی ۲» بود که در افتتاحیه تنها ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروش داشت که حدودا از نصف فروش افتتاحیه قسمت نخستین فیلم نیز کمتر است که سال ۲۰۱۴ در افتتاحیه بیش از ۱۹ میلیون دلار فروش داشت.

«عملیات آجیلی ۲» به کارگردانی کال برانکر جریان ماجراجویی گروهی از حیوانات است که در پی متوقف کردن تولید پارکی تفریحی هستند که برنامه ریزی شده است جای محل زندگی آن‌ها تولید شود. جکی چان، کاترین هیگل، مایا رودولف و ویل آرنت صداپیشگان «عملیات آجیلی ۲» هستند.

با این اوصاف فیلم «برج تاریک» با بازی متیو مک‌کانهی تنها یک هفته در صدر جدول پرفروش‌های آمریکا بود و در دومین هفته اکران با نزول فروش چشمگیر تنها ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروش داشت تا در مکان چهارم قرار گیرد. فروش ۱۰ روز در ابتدا «برج تاریک» ناامیدکننده و تنها ۳۴ میلیون دلار است.

فیلم «مسافرت دختران» یکی از کمدی‌های پرفروش چند وقت واپسین سینمای آمریکا است. این فیلم نیز هفته قبلی با ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش در ردیف پرفروش‌های سینمای آمریکا قرار داشت.

نمونه دیگری از فیلم‌های پرفروش هفته قبلی اقتباسی سینمایی از کتاب خاطرات پرفروش جانت والز با عنوان «قلعه شیشه‌ای» بود که در رده نهم پرفروش‌ها قرار گرفت. تعداد سینماهای محل نمایش این اثر درام از رقیبان حاضر بر پرده بسیار کمتر بود و در هزار و ۴۰۰ سالن سینما ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار بلیت فروخت. بری لارسن بازیگر برنده جایزه اسکار در «قلعه شیشه‌ای» نقش جانت والز را بازی می‌کند. در این فیلم وودی هارلسون نقش پدر الکلی والز را بازی می‌کند و نایومی واتس در نقش مادرش ظاهر شده است.

با این اوصاف فیلم جدید کاترین بیگلو با اسم «دیترویت» در هفته دوم نمایش با نزول فروش ۵۸ درصدی روبه‌رو شد و با فروش ۳ میلیون دلاری جایی میان ده اثر پرفروش سینمای آمریکا نیافت.
ردیف

اسم فیلم

فروش آخر هفته / میلیون دلار

فروش کل(در آمریکای شمالی) / میلیون دلاربودجه


(میلیون دلار)

۱

آنابل: خلقت

۳۵

۳۵

۱۵

۲

دانکرک

۱۱.۴

۱۵۳.۷

۱۰۰

three

عملیات آجیلی

۸.۹

۸.۹

four

برج تاریک

۷.۹

۳۴.۳

۶۰

۵

فیلم ایموجی‌

۶.۶

۶۳.۶

۵۰

۶

مسافرت دختران

۶.۵

۹۷.۲

۱۹

۷

مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه

۶.۱

۳۰۶.۵

۱۷۵

eight

آدم ربایی

۵.۲

۱۹.۴

۹

قلعه شیشه‌ای

۴.۹

۴.۹

۱۰

بلوند اتمی

۴.۶

۴۲.۸

۳۰

امیدواریم خبر “بازگشت وحشت به سینما با چهره‌ای معصوم – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه