در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “اکران «سکوت» اسکورسیزی در فرهنگ سرای اندیشه – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: فیلم سینمایی «سکوت» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در فرهنگ سرای اندیشه اکران می‌شود.

به نوشته سینماپرس، زندگی یک فیلم درام تاریخی آمریکایی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و نویسندگی جی کاکس و مارتین است که در سال ۲۰۱۶ پخش شد. این فیلم سه شنبه هفته جاری اکران، نقد و بررسی می شود. از بازیگران این فیلم می‌توان به اندرو گارفیلد ، آدام درایور و لیام نیسون شاره کرد.

جریان فیلم سینمایی «سکوت»  در لحظه شورش شیمابارا اتفاق میفتد و پیرامون چند تن از مسیحیان پنهان است.اسکورسیزی نزدیک به ۲۳ سال بود که سعی داشت با توجه به رمان سکوت فیلمی بسازد با اینحال هر بار به بهانه هایی مانند عدم وجود بودجه خوب برنامه عقب افتاد تا اینکه در سال ۲۰۱۵ به طرز رسمی طرح کلید خورد و در ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ به اکران رسید. بخاطر مشکلات متعددی که پیش آمد نوشتن فیلمنامه اقتباسی نزدیک ۱۰ سال به عقب افتاد و اسکورسیزی با همکار و دوست قدیمی اش جی کاکس که قبل از این با ایشان در طرح های متفاوتی مشارکت کرده بود فیلمنامه را نوشتند.

اسکورسیزی این طرح را مساله برانگیزترین فیلم عمرش می‌داند که در جستجوی تولید آن بوده. اسکورسیزی آنقدر به تولید این فیلم علاقه‌مند بود که حتی برای این فیلم پول دریافت نکرد. تولید این فیلم به دلیل مشکلات مالی و حقوقی ۲۳ سال به طول انجامید.

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود در نشست نقد و بررسی این فیلم که با اجرای محمدرضا مقدسیان همراه است، سجاد نوروزی  به بحث و بررسی در باب فیلم خواهند پرداخت.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است فیلم سینمایی «زندگی» روز سه شنبه ۱۰ مردادماه ساعت۱۸در فرهنگ سرای اندیشه به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه اکران و سپس نقد و بررسی می‌شود. حضور برای عموم آزاد است.

امیدواریم خبر “اکران «سکوت» اسکورسیزی در فرهنگ سرای اندیشه – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه