در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “امید اهالی سینما به سردمداران قلم است/ نگاه منتقدین مستقل و خارج از رسم مرسوم است – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: بازیگر فیلم «رگ خواب» ضمن امیدواری به نگاه منتقدین سینمایی و سردمداران قلم گفت: منتقدین مردم دقیق و متخصصی هستند که مستقل از هرگونه نگاه‌ دیگر هستند و هنرمند را با توجه به جایزه‎های پیشین و رسم مرسوم انتخاب نمی‎کنند.

به نوشته سینماپرس، کوروش تهامی  بازیگر سینما در گفت‌‎وگو با ستاد خبری جشن یازدهم منتقدین، پیرامون نگاه خود درمقایسه با جایزه و انتخاب های این جشن گفت: «متأسفانه جشن‌های مختلف در کشور ما برای انتخاب مردم انتخاب برمبنای عادات همیشگی پیش می‎رود،  به طرز مثال جایزه به اسم‎های به‎خصوص و کسانی که به دفعات انتخاب شده‎‌اند، تعلق می‎گیرد. وقتی دقت می‎کنیم، پی می‎بریم که معمولا سیر کاری مردم و روند رو به افزایش آنها بررسی نمی‎شود. با این وصف، از متولیان جشن منتقدین سینما توقع دیگری می‎رود. منتقدین مردم دقیق و متخصصی هستند که قاعدتا هنرمند را با توجه به جایزه‎های پیشین و رسم مرسوم انتخاب نمی‎کنند و مستقل از هرگونه نگاه دیگر هستند».

ایشان در ادامه با اشاره به مکان ارزش‎گذاری جشن منتقدین در فعالیت حرفه‎ای سینماگران گفت:« من در ادوار مختلف جشن منتقدین و نویسندگان سینمایی حضور داشته‎ام، با اینحال هرگز جایزه‎ای از این جشن دریافت نکرده‎ام وکاندیدا هم نبوده‎ام. ولی باید گفت، دریافت جایزه از این جشن برای من محترم است. به نظرم به اشتراک جشن‎های متفاوتی که با حضور اهالی سینما در طول سال برگزار می‎شود، خوب است که این جشن را جدی‎تر بگیریم.»

تهامی اظهار داشت: «در تازه ترین دوره جشنواره فیلم فجر درمقایسه با فیلم «رگ خواب» کم‎لطفی‎هایی صورت گرفت و همان موقع از خودم پرسیدم آیا تعداد کارهای برتر جشنواره، آنقدر زیاد بوده‎اند که سهمی از جوایز اصلی به این اثر نرسد!؟ کارگردانی، فیلمبرداری و عده ای بخش‎های دیگر فیلم نادیده گرفته شد که امیدوارم به وسیله سردمداران قلم به آن‎ها توجه شود».

ایشان در انتهای  پیرامون ارزش اهدای جایزه به هنرمندان سینما گفت:«اهدای جایزه به هنرمند باعث‎ ترغیب ایشان می‎شود. یعنی فرد متوجه می‎شود که کارش بنمایش درآمده و باید با وسواس بیشتری در کارهای حضور بیابد و با این وجود کارهای ایشان پیشرفت می‎یابد. به علاوه از طرف دیگر هنرمندی که به دفعات توانایی‎اش را نمایش داده، بازخورد خوبی از هیأت داوران نگرفته است، مطمئنا  پیشتر راه بی‎انگیزه می‎شود. در هر حال امیدوارم عضو های آکادمی این جشن به خوبی به انتخاب برگزیدگان بنشینند».

یازدهمین جشن بزرگ منتقدین و نویسندگان سینمایی ایران انتهای مرداد ماه به دبیری «جعفر گودرزی» برگزار خواهد شد.

امیدواریم خبر “امید اهالی سینما به سردمداران قلم است/ نگاه منتقدین مستقل و خارج از رسم مرسوم است – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه