در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “امیدواریم با تغییر شهردار جشنواره شهر دچار تزلزل نشود/ بزرگداشت ژاله علو و محمود کلاری – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: دبیر ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر گفت: هنوز در تماس با تعریف فیلم شهری به یک انسجام نرسیده‌ایم و هنوز هم مدعی نیستیم که یک جشنواره شهری شده‌ایم.

به نوشته سینماپرس،  نشست مطبوعاتی ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، با حضور سیدعلی احمدی دبیر جشنواره و اصحاب رسانه صبح امروز (شنبه ۷ مرداد) برگزار شد.

احمدی در ابتدای این نشست گفت: از عزیزان فراوانی که در موسسه تصویر شهر بودند، برای اجرا جشنواره تشکر می‌کنم، این دوره محدودترین تیم اجرایی جشنواره را داشتیم. بهترین لحظه اجرا جشنواره اردیبهشت ماه است، امیدواریم این لحظه در تقویم جشنواره‌های ایرانی قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: با استناد به جشنواره ما زیرمجموعه شهرداری است هزینه‌هایمان را از فروش بلیت سینماها تامین می‌شود و از بودجه دولتی هیچ استفاده‌ای نکردیم. در حقیقت پردیس ملت جایی است که از هزینه‌های آن جشنواره را برگزار کردیم و به ایوان شمس نیز خدمات داده ایم. سه پردیس سینمایی که نگاه نزدیک کردن فرهنگی جنوب و شمال است را توانمند کردیم و از این زمینه به آنها کمک کرده ایم.

احمدی به علاوه از طرف دیگر با بیان اینکه افتخار ما است که از سود خود سینما این قابلیت ها را ممکن کرده‌ایم، پیرامون اسامی داوران بخش سینمایی گفت: فریدون جیرانی، مازیار میری، منوچهر محمدی، فرهاد توحیدی، فرشاد محمدی، محمد احسانی، فاطمه گودرزی داوری جشنواره را انجام می‌دهند. به علاوه از طرف دیگر چهار بزرگداشت داریم در افتتاحیه بزرگداشت فاطمه معتمد آریا و نکوداشت حبیب‌الله کاسه‌ساز و در اختتامیه برای ژاله علو و محمد کلاری برگزار خواهد شد.

دبیر جشنواره فیلم شهر گفت: تور فیلمبرداری در شهر با حضور پیتر جیمز که از فیلمبردارهای مهم دنیا است برگزار خواهد شد که بازهم مهلت ثبت اسم باقی است. کتابی هم تحت عنوان یک تجربه معرفی خواهد شد. در روزهای اجرا دو گالری داریم که یکی پنجاه فریم تصویر است و دیگری کارهای آگهی سینمای ایران خواهد بود.

احمدی گفت: ما سه جایزه را مختص کرده ایم به بخش انیمیشن. دو فیلم نخستین نمایش خود را در سطح جهان تجربه می کنند. ۶ فیلم نیز در سطح خاورمیانه نخستین نمایششان را تجربه می‌کنند.

احمدی گفت: ورود به این جشنواره برای عموم مردم آزاد است. با اینحال اگر استقبال از فیلمی زیاد بود نمایش دومی برایش در نظر خواهیم گرفت. نگاه ما در موسسه تصویر شهر خدمت به بدنه سینما است. دوستان ما در این زمینه نگاه کلان به جشنواره داشتند. با اینحال هنوز در تماس با تعریف فیلم شهری به یک انسجام نرسیده‌ایم و هنوز هم مدعی نیستیم که یک جشنواره شهری شده‌ایم.

وی اضافه کرد: عده ای اعتراضات در تماس با گزینش کارهای بود که باید بگویم هیأت انتخاب واقعا آزادانه رفتار کرد و فیلمی از قبیل «سد معبر» که انتقاد جدی از ما و بدنه شهرداری داشته، در جشنواره حضور یافته است. به علاوه از طرف دیگر در قسمت بین الملل باید بگویم هیچ فیلمی ممیزی نشده است، حتی خوب با شئونات ما انتخاب شده‌اند. تصور هم نمی‌کنم با تغییر مدیریت شهرداری جشنواره نیز دچار تزلزل شود و امیدوارم اتفاق بدی برای جشنواره نیفتد.

در انتهای این نشست، پوستر ششمین جشنواره فیلم شهر معرفی شد.

امیدواریم خبر “امیدواریم با تغییر شهردار جشنواره شهر دچار تزلزل نشود/ بزرگداشت ژاله علو و محمود کلاری – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه