در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “«با اینحال استون» به چه نحو پردرآمدترین بازیگر زن شد؟ +عکس ها – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: «با اینحال استون» تحت نام پر درآمدترین بازیگر زن سال عرضه شد.

 تا حدود پنج-شش سال پیش، با اینحال استون جایی در معادلات سینمای جهان نداشت. بازیگری با کارنامه پر از فیلم های درجه دو و سه هالیوودی که به زحمت می توانستیم چندین عدد از آنها را نزدیک به سطح «قابل دیدن» ارزیابی کنیم. با اینحال از سال ۲۰۱۱ ایشان موفق شد آرام آرام میان بازیگران هم نسل خودش جایی باز کند. نخستین تلاش جدی اش برای جلب نظر عضو های آکادمی با فیلم «خدمتکار» اتفاق افتاد با اینحال بیش از این که بازی ایشان در ساخته تیت تیلور دیده شود، وایولا دیویس، اکتاویا اسپنسر و جسیکا چستین دیده شدند. هر سه به نامزدی اسکار هم رسیدند و بالاخره این اکتاویا اسپنسر بود که جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به خودش اختصاص داد. در روزگاری که هنوز بازیگران سیاه پوست می توانستند به سادگی نامزدی در اسکار را تجربه کنند.

تابستان ۲۰۱۲ یک موقعیت بسیار محشر برای استون پیش آمد تا نقش گوئن استیسی را در سری تازه «مرد عنکبوتی حیرت آور» بازی کند. فیلمی که در دایره کارهای ابرقهرمانی قرار می گرفت و مطمئنا می موفق شد محدوده شهرت ایشان را از مرزهای آمریکا جلوتر بگذارد. «مرد عنکبوتی» با اختلاف، پر فروش ترین فیلم کارنامه کاری بازیگر آن وقت ۲۴ ساله هالیوودی شد. همزمان با اینکه ۱۱ فیلم قبلی کارنامه کاری با اینحال استون در بهترین حالت چیزی حدود ۲۱۶ میلیون دلار فروخته بودند، این اثر در سینماهای جهان بیش از ۷۵۷ میلیون دلار فروخت. حد فاصل «مرد عنکبوتی حیرت آور» ۱ و ۲، در سه اثر، از نمونه انیمیشن «خانواده کرود ها» و فیلم «جوخه گانگستر» حضور پیدا کرد با اینحال کل فروش این سه فیلم، تنها حدود ۱۵ میلیون دلار بیش از قسمت دوم «مرد عنکبوتی» شد.

بازی در نقش گوئن استیسی برای بار دوم و این دفعه مرگی دراماتیک روی پرده سینما، شهرت با اینحال استون را گسترش داد. اکنون دیگر کارگردان های صاحب اسم می توانستند به سادگی سراغ ایشان بیایند و بدون کمترین ریسکی از ایشان در قامت نقش اول آثارشان بازی بگیرند. با اینحال نگاه خانم بازیگر به جوایز دوخته شده بود. ممکن است به این خاطر هم از میان تمام پیشنهادهایش، به «جادو در مهتاب» وودی آلن جواب مثبت داد. چون نامزدی فیلم های آلن در اسکار یا حضور در جشنواره بین المللی فیلم کن را قطعی می دانست. با اینحال این دفعه اتفاقا ساخته آلن چندان بازخورد مثبتی نداشت و هیچ جایزه ای نبرد. استون از دومین تلاش خودش برای بردن جایزه هم نتیجه قابل قبولی نگرفت. با اینحال تلاش سوم بالاخره نتیجه داد.

حضور در فیلم «بردمن» الخاندرو گونسالس اینیاریتو، ایشان را تا آستانه کسب اسکار برد. فیلم نامزد نه تندیس آکادمی، از نمونه در قسمت های بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه ارجینال، بازیگر نقش اول و مکمل مرد و با این وجود بازیگر نقش مکمل زن شد. اینیاریتو جوایز را درو کرد. سه جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه ارجینال و بهترین فیلم به این فیلمساز مکزیکی رسید تا صدای شان پن هم درآید. با اینحال سهم استون در حد همان نامزدی و یک مجسمه اسکار لگویی باقی ماند.

اما استون پردرآمدترین بازیگر زن

در قامت بازیگر نامزد اسکار باز با وودی آلن مشارکت کرد با اینحال انگار قرار نبود فیلم های مشترک این دو سرنوشت «آنی هال»، «نیمه شب در پاریس» یا حتی «جاسمین غمگین» را بیابد. اوج افتخار «مرد غیرمنطقی» این بود که در حاشیه جشنواره کن روی پرده رفت. سال ۲۰۱۶، باز هم عدد سه جادوی خودش را به با اینحال استون نشان داد. ایشان تنها در یک فیلم سینمایی مهم بازی کرد: «لا لا لند»، اثر تازه و موزیکال دیمین شزل. کارگردانی که با «ویپلش» آکادمی را شیفته خودش کرده بود. سومین فیلم کارنامه کاری با اینحال استون، بعد از «خدمتکار» و «بردمن» که موفق شد نامزد اسکار بهترین فیلم شود. این دفعه عضو های آکادمی استون را نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن کردند و تندیس افسانه ای اسکار را به ایشان دادند.

اکنون اسم با اینحال استون همراه با چهره هایی مانند مری پیکفورد، کاترین و آدری هپبورن، اینگرید برگمن، بتی دیویس و جون کرافورد، گریس کلی، جولی اندروز و مریل استریپ قرار گرفته بود. به اشتراک بازیگران الیت هالیوود. جایزه اسکار ایشان را وارد لیست ۱۰۰ چهره تاثیر گذار مجله تایم در سال ۲۰۱۷ کرد. فوربز هم چندی قبل اسم ایشان را با درآمدی ۲۶ میلیون دلاری در صدر جدول پر درآمدترین بازیگران زن سال قرار داد، با این اختلاف که بر خلاف اسکارلت جوهانسون و جنیفر لاورنس، بدون حضور در فیلم های بلاک باستر ابرقهرمانانه در یک سال قبلی، این عنوان را به خودش اختصاص داده و بر خلاف جنیفر آنیستون و نیکول کیدمن بدون حضور در آگهی تلویزیونی ایرلاین های عربی. چیزی که ممکن است تا پنج سال پیش برای استون یک آرزو بود.

اما استون پردرآمدترین بازیگر زن

بازیگر «لا لا لند» با اینحال نتوانست مانند خیلی از ستاره های همردیفش، لنز دوربین ها را به سوی خودش بچرخاند. نه زندگی خصوصی جذابی داشت و نه مکررا با انتقاد علیه ترامپ اسم خودش را سر زبان ها می انداخت. به روش گذرا در حد چند گفتگو و نظر در باب موضوعات روز هالیوود و آمریکا صحبت کرده با اینحال اگر بخواهیم جمع بندی کنیم زندگی آرامش را با این مسائل به حاشیه نکشیده است. نه مانند هم اسم بریتانیایی اش با اینحال واتسون در راستای کمپین های فیمینیستی پا به صحن سازمان ملل گذاشت و نه مانند انه هاته وی بعد از انداختن رایش در صندوق، روی صفحات مجازی تصویر خودش را با برچسب «من رای دادم» پخش کرد. با اینحال تاریخ هالیوود ثابت می کند در طول این سال ها تنها ستاره هایی باقی می مانند که قادر باشند کارکرد خودشان را برای ایالات متحده داشته باشند. اساسا نظام رسانه ای آمریکا، فردی معمولی را مبدل به ستاره می کند تا بعدا بتواند در راستای اهداف خودش از ایشان استفاده تبلیغاتی کند.

با اینحال استون یکدفعه برنده اسکار شد با اینحال اگر می خواهد مجددا به این جایزه دست بیابد، باید وظایف خودش را به خوبی انجام دهد. ممکن است به همین خاطر هم هست که چندی قبل شروع به گفتگو هایی در انتقاد به تبعیض جنسیت یا در پشتیبانی از برابری کرده است.

ایشان خیلی زود با «نبرد جنسیت ها» به پرده های سینما باز می گردد تا شانس خودش را برای تکرار اسکار تست کند. فیلمی یقینا با مضمون برابری جنستی که می تواند دقیقا همان کارکردی را که آمریکا می خواهد داشته باشد. باید دید انتهای امسال، روزهای اوج خانم بازیگر هم تمام می شود یا رویای ایشان کماکان ادامه دارد؟

* تسنیم

امیدواریم خبر “«با اینحال استون» به چه نحو پردرآمدترین بازیگر زن شد؟ +عکس ها – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه