در باب سینمای جهان برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “الیور استون با مدیرعامل جمهور روسیه به کن می‌رود! – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: حدود یک هفته تا شروع عظیم ترین جشنواره سینمای جهان در سواحل جنوبی فرانسه باقی مانده و هر روز اخبار بیشتری از این اتفاق پخش می شود.

الیور استون کارگردان مشهور آمریکایی تصمیم گرفته است برای اولین بار از مستند چهار ساعته خودش، «گفتگو های پوتین» در جشنواره بین المللی فیلم کن هفتادم معرفی کند. بر اساس اخبار رسیده، این مستند برنامه ریزی شده است ماه آتی در آمریکا پخش شود و به همین مناسبت الیور استون خودش با فیلمش به کن می آید تا در حاشیه این جشنواره با پخش کننده ها مذاکره و گفت و گو کند.


در این مستند، کارگردان و نویسنده برنده اسکار آمریکایی، الیور استون در مدت دو سال، گفتگو های متفاوتی با ولادیمیر پوتین، مدیرعامل جمهور روسیه داشته که تازه ترین آنها در فوریه امسال و بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ بوده است. پوتین در این مستند به جز صحبت پیرامون انتخابات آمریکا و دونالد ترامپ، در باب شرایط سوریه و اوکراین، ناتو و… هم صحبت هایی کرده است. مدیرعامل جمهور روسیه همین طور در باب رابطه اش با باراک اوباما، جورج دبلیو. بوش و  بیل کلینتون هم اظهاراتی داشته است.

جالب است در باب طرح استون بدانید که این نخستین بار بوده که یک فرد غربی توانسته چنین زمانی را برای گفتگو با پوتین به خودش اختصاص دهد. محل گفتگو ها هم کرملین، سوچی و محل اقامت پوتین در خارج از مسکو بوده است.

الیور استون که نمایش داده علاقه فراوانی به موضوعات سیاسی دارد و به دفعات چنین مسائلی را در فیلم های سینمایی خودش هم مطرح کرده، پیشتر مستندی با اسم «کماندانته» هم ساخته بود. این فیلم کالا ۲۰۰۳ هم مستند های رهبر فقید کوبا، فیدل کاسترو است.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است برنامه ریزی شده است «گفتگو‌های پوتین» از ساعت ۹ شب ۱۲ ژوئن به مدت چهار شب از تلویزیون آمریکا پخش شود.

امیدواریم خبر “الیور استون با مدیرعامل جمهور روسیه به کن می‌رود! – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد