در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “آیا مدیرعامل هنر و تجربه فعالیت‌های این گروه را متوقف می‌کند؟ – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: در جدید‌ترین نشست شورای صنفی نمایش رئیس خانه سینما خبری در باب سینما فرهنگ عرضه کرده و مقرر شده سالن‌های سینما فرهنگ به چرخه اکران عمومی بازگردد و از این حیث دیگر سالن‌های این سینما صرف کارهای کم مخاطب هنر و تجربه نخواهد شد.

مدتی قبل امیرحسین علم‌الهدی، مدیر گروه سینمایی هنر و تجربه در یادداشتی تهدیدوار مطرح نموده بود که درمقایسه با آنچه وی کارشکنی‌های پی‌درپی شورای صنفی نمایش خانه سینما، خوانده بود واکنش نشان خواهد داد و در صورت عملی شدن خواسته همایون اسعدیان، مدیرعامل شورای صنفی نمایش گروه هنر و تجربه را تعطیل خواهد نمود. اسعدیان در نامه‌ای خطاب به محمدمهدی حیدریان مدیرعامل سازمان سینمایی خواستار باطل نمایش فیلم‌های هنروتجربه در دو سالن سینمافرهنگ و موزه سینما شده بود.

مدیرعامل گروه دولتی هنر و تجربه در نامه‌اش آورده بود: بیش از یک‌سال است که شورای محترم صنفی نمایش خانه سینما با دلایل واهی در حال چوب لای چرخ گذاشتن اساسی ترین دستاورد دولت یازدهم در زمینه فرهنگ و هنر است! تعجب نمی‌کنم از این عمل چون دعوای سینمای بدنه با سینمای اندیشه از لحظه دعوای قابیل و هابیل قابل ردیابی است. علم‌الهدی نگاه شورای صنفی نمایش در کاهش سالن‌های هنر و تجربه را غیرقانونی و محفلی خوانده بود و مطرح کرده بود که در صورت عملی شدن آنچه وی تهدیدات شورا خوانده بود، فعالیت‌های هنر و تجربه ر ا متوقف خواهد نمود. دوگانه‌سازی سینمای کشور به سینمای اندیشه به نمایندگی هنر و تجربه و سینمای بدنه که لابد به زعم علم‌الهدی غیراندیشه‌مند است با واکنش تند مدیرعامل شورای صنفی نمایش مواجه شد.

همایون اسعدیان پیرامون این تقسیم‌بندی گفته بود: «به نظر جدا از اینکه ایشان دارند به تمام فیلم‌های سینمای ایران توهین می‌کنند و سینمای بدنه را خالی از اندیشه می‌دانند، به شخصه بدین شکل جایگاهی برای ایشان قائل نیستم که اجازه داشته باشند چنین تقسیم‌بندی انجام دهند. خیلی متأسفم که باید بگویم چیزی به اسم گروه «هنر و تجربه» دیگر نیست.و مدت‌هاست به یک محفل با تمام خصوصیات محفلی آن مبدل شده است که اگر محفل نبود، ایشان هر زمان علاقه داشتند، تهدید به متوقف کردن فیلم‌های این گروه نمی‌کردند، به نظر میرسدً آنجا به ملک شخصی‌شان مبدل شده است.» شورای صنفی نمایش اکنون حدوداً وعده خود را عملی کرده است. ضمن اینکه دیگر قرار نیست فیلم‌های گروه‌های دیگر اکران برای پخش به هنر و تجربه داده شود تا این گروه محاسبه تماشاگرانش را بالا ببرد.

* جوان

امیدواریم خبر “آیا مدیرعامل هنر و تجربه فعالیت‌های این گروه را متوقف می‌کند؟ – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه