در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “آیا بودجه تولید «سلمان فارسی» به وسیله مجلس تامین می شود؟ – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: داود میرباقری با حضور در مجلس شورای اسلامی با علی لاریجانی؛ مدیرعامل مجلس دیدار کرد و پیرامون تولید فیلمی تاریخی با ایشان به گفت و گو نشست. تولید کننده «مختارنامه» در این دیدار لاریجانی را در جریان روند تولید سریال تاریخی- مذهبی «سلمان فارسی» قرار داد.

روز قبلی(شنبه) داود میرباقری با حضور در مجلس شورای اسلامی با علی لاریجانی؛ مدیرعامل مجلس دیدار کرد و پیرامون تولید فیلمی تاریخی با ایشان به گفت و گو نشست. تولید کننده «مختارنامه» در این دیدار لاریجانی را در جریان روند تولید سریال تاریخی- مذهبی «سلمان فارسی» قرار داد.

این دیدار از آن رو صورت گرفت که میرباقری سال ها است برای تولید طرح اش از جانب رسانه ملی پاسخی نیافته است و «سلمان فارسی» از قبیل طرح های الف تاریخی دیگر رسانه ملی از قبیل «حضرت موسی(ع) که جمال شورجه قرار ساختنش را دارد، به بن بست خورده است.

با استناد به این که داود میرباقری در لحظه ریاست علی لاریجانی بر صدا و سیما آغازگر تولید طرح های عظیم تاریخی دینی با تولید سری تلویزیونی «امام علی(ع)» بوده است، اکنون باز هم مرد بانفوذ سیاست را تحت نام حامی برای تولید طرح عظیم دیگر خود می داند و با استناد به مشکلات مختلف در رسانه ملی از نمونه کمبود منابع مالی، کارگردان کهنه کار کارهای تاریخی دست به دامان مجلس و مدیرعامل اش شده است. مخصوصا این که اصلی ترین و بیشترین کارهای تاریخی-دینی تلویزیون در دوران ۱۰ ساله ریاست علی لاریجانی در صدا و سیما کلید خورده و به تولید رسیده است و جدا از سریال «امام علی(ع)» که به کارگردانی میرباقری در سال ۱۳۷۵ به آنتن رسید، تولید سری های دینی «ولایت عشق» و «تنهاترین سردار» به وسیله مهدی فخیم زاده، «مریم مقدس» به وسیله شهریار بحرانی و «مردان آنجلس» به وسیله فرج الله سلحشور در دوران ریاست لاریجانی در بین سال های ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۳ رقم خورد.

باید دید مدیرعامل مجلس برای تحقق تولید طرح پُرخرج «سلمان فارسی» تنها نگاه حمایتی برای پیش نهاد به رسانه ملی جهت هم کاری در تولید این سری را خواهد داشت و یا این که بر طبق سابقه فعالیت های فرهنگی اش و دوستی با داود میرباقری می تواند مقدمات ایجاد ردیف بودجه ای جداگانه برای تولید طرح عظیم «سلمان فارسی» را ممکن کند!؟ سریالی که احتیاج به قابلیت ها و بودجه و زمانی بسیار برای به نتیجا رسیدن دارد و با استناد به رزومه پذیرفتنی «میرباقری» در تولید این گونه کارهای از نگاه ویژه حمایتی دارا خواهد شد.

* آینه نیوز

امیدواریم خبر “آیا بودجه تولید «سلمان فارسی» به وسیله مجلس تامین می شود؟ – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

 • برچسب ها:

  به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد