در باب سینمای ایران برای شما علاقه مندان خبر داریم مبنی بر اینکه “تازه ترین خبرها از یازدهمین جشن منقدان سینمایی از زبان جواد طوسی – اخبار سینمای ایران و جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

سینماپرس: جواد طوسی مدیرعامل انجمن منتقدین گفت:«ما پیوسته به بقای این جشن اصرار می ورزیم،با اینحال هدف از این خواسته جاه طلبی نیست، حتی تغییر ذائقه جامعه به سوی کارهای شایسته است».

به نوشته سینماپرس، جواد طوسی منتقد پیشکسوت  درگفت و گو با ستاد خبری جشن یازدهم گفت:« اعتبار هر ارزیابی و داوری به عوامل برگزار کننده بر می گردد. ما نگاه تخصصی و کارشناسی فارغ از هرگونه ژورنالیسم رسانه ای را در طول مسیری که طی کردیم، در نظر داشتیم. تلاش ما برای ارزیابی دقیق و سنجیده نتیجه اش ارزشمندی جوایز نزد هنرمندان واهالی رسانه در ادوار مختلف بوده است».

ایشان در راستای نحوه رای گیری گفت:« ما تمهیداتی در نحوه رای گیری به کار گرفتیم  که حتی رای مردم آگاه تر تاثیر بیشتری با این وجود نهایی بگذارد. حضور منتقدین با سابقه و پویا تر همراه با منتقدین کم سابقه تردر این آکادمی  شکل گرفت، با اینحال  رای منتقدانی که سابقه و حضور بیشتری در این زمینه دارند، بارم بالاتری دارد. این نگاه از لحاظ من یکی از مهمترین راه های رسیدن به نتیجه صحیح پیرامون هر اثر است».

طوسی پیشتر به تاثیر این جشن بر ذائقه فرهنگی جامعه اشاره نمود:« جشن منتقدین فرصتی برای جلوگیری از رکود فرهنگی است. ما پیوسته به بقای این جشن اصرار می ورزیم، با اینحال هدف از این خواسته ما جاه طلبی نیست، حتی تغییر ذائقه جامعه به سوی کارهای شایسته تر است. این محفل جایی برای تجلیل از بزرگان است، حتی آنها که به دلیل کهولت در سال های واپسین کارنامه پر باری ندارند ، با اینحال قبلی اکتیو و درخشانی دارند. به علاوه از طرف دیگر بسیاری از هنرمندان که توانایی های آثارشان در جشنواره های دیگر دیده نشده، در این جشن از آن ها تقدیر می شود. با استناد به نگاه اینچنینی عوامل جشن منتقدین، نگاه هنرمندان به این جشن سمت و سوی دیگری دارد. نکته قابل توجه نقطه اشتراک منتقدین و سینماگران است، هر دو قشر برای اعتلای سینما تلاش می کنند. ما اگر یکدل و متحد شویم نتایج مثبتی در راستای هدف مشترکمان، می گیریم و به همین خاطرهمگی در این محفل گرد هم می آییم».

ایشان تاکید کرد:« جشن منتقدین ممکن است عامل ترغیب گری برای من وشما باشد تا در بدترین اوضاع روحی و اجتماعی جامعه، نگاه مثبتی به هم صنف هایمان پیدا کنیم.این جشن غیر از بخش حرفه ای و تخصصی، از جهت رفتار شناسی صنفی نیز ارزش دارد. این جشن نقطه ای آرمانی است و به نحوی ویترین فرهنگی انجمن منتقدین است. این ویترین در بیشتر مواقع و حداقل در دوره هایی که بنده به طرز کامل حضور داشتم، با کم کاری همراه نبوده است. ما سعی داریم این جشن آبرومندانه برگزار شود. پیرامون معنی آبرومندانه در خصوص این جشن شرح کوتاهی بدهم. مشاهده نمائید تنها دیزاین و تهیه یک تندیس برای اهدا به هنرمندان نیازمند یک طراح ماهر است. این لوح و تندیس باید نمایانگر فرهنگ و هنر باشد. تهیه چنین المانی هزینه هایی طلب می کند. من با هزینه های زیاد برای جشن آن هم در اوضاع حال حاضر جامعه موافق نیستم، با اینحال معتقدم باید حداقل ها را به یاری بنیاد های استحفاظی مرتبط از نمونه، خانه سینما و فارابی ممکن کنیم. به هر حال در ادوار قبلی با آنچه در دست بود، مراسم به هبترین نحو اجرا شد».

ایشان در انتهای به دبیری یازدهمین دوره از این جشن به وسیله آقای گودرزی پرداخت :« عضو های مختلف باید مسئولیت را بر عهده بگیرند. آقای گودرزی با سابقه بالا در مطبوعات، دبیری جشنواره های کودک و نوجوان، اجرای مسئولیت هایی در بنیاد فارابی و عضویت در انجمن منتقدین ونویسندگان طی سال های متمادی، برای دبیری یازدهمین جشن منتقدین و نویسندگان سینما بهترین انتخاب هستند. امیدوارم موفق باشند». 

امیدواریم خبر “تازه ترین خبرها از یازدهمین جشن منقدان سینمایی از زبان جواد طوسی – اخبار سینمای ایران و جهان” مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

  • برچسب ها:

    به اشتراک بگذارید :

    مطلب قبل و بعد
    مطالب مشابه